R, 9.12.2022

Endise F1 pealiku üllatav avaldus Putini kohta: oleksin valmis tema eest kuuli ette hüppama

Karl-Joosep Küngas
Endise F1 pealiku üllatav avaldus Putini kohta: oleksin valmis tema eest kuuli ette hüppama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Vormel-1 sarja juht Bernie Ecclestone (vasakul) surumas 12. oktoobril 2014 Venemaal Sotšis vormel-1 osavõistlusel Vene presidendi Vladimir Putini kätt. Ecclestone sõnas nüüd, et Putin on suurepärane inimene, kelle eest on ta valmis kuuli saama
Vormel-1 sarja juht Bernie Ecclestone (vasakul) surumas 12. oktoobril 2014 Venemaal Sotšis vormel-1 osavõistlusel Vene presidendi Vladimir Putini kätt. Ecclestone sõnas nüüd, et Putin on suurepärane inimene, kelle eest on ta valmis kuuli saama Foto: RIA Novosti/RNPS - REUTERS NEWS PICTURE SERVICE - PICTURES OF THE YEAR 2014/Scanpix

Endine F1 pealik Bernie Ecclestone andis palju küsimusi tekitanud intervjuu telekanalile ITV. 91-aastane pidas sisuliselt kaitsekõne Venemaa presidendi Vladimir Putini kohta.

Ecclestone lausus neljapäeva hommikul antud intervjuus mitmeid Putinit kaitsvaid sõnu. Seda isegi olukorras, kus Putini käsul tungisid Venemaa väed Ukraina territooriumile ning tekitanud seal neli kuud kestnud kaose.

«Ma astuksin endiselt tema eest kuuli ette. Ta on esmaklassiline inimene, kes arvas, et teeb Venemaa jaoks õige käigu. Kahjuks tegi ta sarnaselt teistele ärimeestele, kaasa arvatud mina, vigu. Pärast ämbrisse astumist tuleb anda endast parim, et end heastada,» lausus Ecclestone.

Endise F1 pealiku hinnangul pole ka Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi teinud piisavalt palju tööd, et Putinini jõuda ja sõjale lõpp panna. «Kui Zelenskõi sooviks, siis oleks ta juba kindlates kõnelustes Putiniga. Putin on mõistlik inimene, kes ta kindlasti ära kuulaks,» lisas Ecclestone.

Lisaks sõjale keskendus Ecclestone ka Venemaa spordile määratud sanktsioonidele. Tema arvates oli vale, et Venemaalt võeti ära F1 etapi korraldusõigus ja Venemaa sportlasi ei tohtinuks rahvusvaheliselt areenilt kõrvaldada. 91-aastase Ecclestone arvates pole sportlased milleski süüdi.

F1 saatis kohe pärast Ecclestone'i sõnavõttu pressiteate, kus kinnitati, et nemad ei kanna endise juhiga samu väärtusi.

«Bernie Ecclestone'i kommentaarid olid tema enda nägemus maailmas toimuvast ning on täiesti vastuolus tänapäeva väärtustega meie spordis,» vahendas Motorsport F1 öeldut. 

Märksõnad
Tagasi üles