Eesti teatenelik jooksis Teemantliiga etapil hooaja parima tulemuse

Karl Erik Nazarov.
Karl Erik Nazarov. Foto: Adam Warzawa

Müncheni EMile viivast pääsmest unistav Eesti 4 x 100 m jooksu teatenelik osales Stockholmi Teemantliiga osavõistlusel. Koosseisus Henri Sai, Karl Erik Nazarov, Lukas Lessel ja Reimo Sepp saavutati tulemusega 39,57 viies koht.

Eesti teatenelikul on eesmärgiks seatud Müncheni EM-pileti saavutamine. See ülesanne nõuab kaht suurepärast jooksu, et teenida koht Euroopa 16 parima meeskonna seas. Hetkel hoiab Eesti selles arvestuses 19. positsiooni.

Stockholmis tegi Eesti teatenelik selgelt hooaja parima jooksu ning ohustati ka 2014. aastal Zürichis püstitatud Eesti rekordit. Siiski jäi Eesti tippmargist viis sajandikku lahutama ning tuli leppida tulemusega 39,57.

Eestit edestasid finišis Holland (38,70), Taani (39,26), Soome (39,31) ja Šveits (39,40). Selja taha jäid aga samuti EM-piletit jahtivad Iirimaa (40,01) ja Iisrael (40,11). Viimase kohaga pidi leppima Rootsi U20 koondis, kes jooksis aja 40,86.

Eesti teatenelik jätkab EM-pileti jahtimist juba pühapäeval Pärnus, kus tuleb eesmärgi saavutamiseks kindlasti alistada Eesti rekord.