F1 sõitja astus Vipsi kaitseks välja: kõigil peaks olema õigus saada teine võimalus

Kristofer Seema
, Suvereporter
Copy
Lando Norris.
Lando Norris. Foto: Reuters/ScanPix

Vormel 1 sarja McLareni sõitja Lando Norris võttis sõna skandaali kohta kuhu on segatud Red Bullist kinga saanud Jüri Vips ja mitmekordne maailmameister Nelson Piquet.

Red Bull peatas vormelisõitja Vipsi liikmelisuse 21. juunil, kuna ta käitus Twitchi otseülekandes kohatult. Mis siis täpsemalt juhtus? Vips mängis koos teise Red Bulli juuniori Liam Lawsoniga arvutimängu, millest tehti Twitchi otseülekanne. Mänguhoos kasutas Vips ühe vastase kohta sõna nigga.

69-aastane Piquet kommenteeris möödunud aastal Silverstone’i ringrajal juhtunud avariid Hamiltoni ja Max Verstappeni vahel. Selles kommentaaris nimetas ta seitsmekordset maailmameistrit väikeseks neegriks.

Norrise arvates on suur erinevus selles, kas keegi kasutab meelega rassistlikku sõnavara või kogemata.

«Ma arvan, et tuleb vahet teha, kas keegi teeb vea ja kasutab vale sõna või teeb ta seda meelega üritades kedagi diskrimineerida,» ütles McLareni sõitja.

«Igasugune rassistlik kõnepruuk on lubamatu. Sõnadel on suur kaal. See kui suureks see skandaal paisunud tõestab seda. Kui see on siiras viga, siis on raske hinnata, mis on õiglane karistus. Inimesed teevad elus vigu ja ma ei usu, et kellegi karjäär peaks sellepärast lõppema. Ma arvan, et kõigil peaks olema õigus saada teine võimalus,» sõnas Norris.

Tagasi üles