N, 8.12.2022

Alo Jakin näitas taas maalilistel teedel teravat jalga

Karl-Joosep Küngas
Alo Jakin näitas taas maalilistel teedel teravat jalga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sangaste Valgete Teede Rattaralli 2022 võitja Alo Jakin.
Sangaste Valgete Teede Rattaralli 2022 võitja Alo Jakin. Foto: Adam Illingworth

Sangaste lossi juures lõppenud Sangaste Valget Teede Rattaralli võitis taas Alo Jakin. See oli kogenud rattamehele juba viiendaks võiduks samal võistlusel, vahendab Eesti jalgratturite liit.

Stardinimekiri oli taaskord uhke, alustades värskest grupisõidu Eesti Meistrist Mihkel Räimest. Lisaks oli stardis grupisõidu hõbe Siim Kiskonen, neljakordne Sangaste Valgete Teede Rattaralli võistluse võitja Alo Jakin, Rein Taaramäe, Norman Vahtra jt.

Võistluse distantsid olid sel aastal 95,4 km; 66,5 km ja 25,8 km. Nii 95 km kui 67 km distantsil oli lubatud kasutada vaid maantee või tsüklokrossi jalgrattaid. Kokku osales sel aastal võidusõidul 158 ratturit (sh põhisõidul 29).

Teisele kohale jäi tänasel võidusõidul Mihkel Räim (Burgos-BH) ja kolmas oli Jakini klubikaaslane Oskar Nisu.

«Täna ei olnud mul jalgade mõttes kõige parem seis, aga 25 km enne lõppu läks olukord järjest paremaks. Meid oli ees neli meest ja jälgisin pidevalt teiste sõitu. Keegi väga rünnakuid ei teinud ja jäin ootama lõpu tõusu.

Seal Norman Vahtra kukkus ja Mihkel Räim ründas. Oskar Nisu oli ka kambas, aga kangestus pisut ning saime Räimega koos tõusul minema, mille tulemusel jäi Nisuga väike vahe sisse. Kuna Nisu on mu tiimikas, siis mina enam vahetusi ei võtnud. Lootsin, et Nisu jõuab järgi, aga Räim oli nii tugev ja ei lasknud sellel juhtuda.

Lõpusirgeks oli Räim juba nii palju energiat kulutanud vastupidiselt minule ning see võimaldas mul viimasel lõpusirgel rünnata ja nii minu viies võit sellel rattasõidul tuli,» võttis Jakin võidusõidu kokku.

Naistest oli sel aastal parim Viljandi Rattaklubi kasvandik ja Eesti Meistrivõistluste hõbe maanteeratta naiste grupisõidus Kristel Sandra Soonik. «Sel korral olid sõidutingimused päris keerulised, lisaks kuumale ilmale valitses kruusateedel pidev tolm. Naiste konkurents esikolmiku kohtadele oli tihe ja sõidu lõpp väga tehniline. Heaks lõpuks pidi olema päris ees, mis mul õnnestus ja võin sooritusega igati rahule jääda,» kommenteeris neljandat korda Sangaste Valgete Teede Rattarallil osalenud Soonik.

Sangaste Valgete Teede Rattaralli on Eesti üks omanäolisemaid võidusõite, mis liigitub küll maanteerattasõidu alla, kuid rada on vürtsitatud asfaldilõikude vahele pikitud kruusalõikudega. Rada kulges Sangaste–Karula–Lüllemäe kandi maaliliselt looklevatel väikestel teedel. Stardi ja finišipaik asus kuulsa Sangaste lossi ees.

Märksõnad
Tagasi üles