Tallinnas toimunud suurvõislusel viis võidu koju Leedu tippmängija

Fotol vasakult: Denis Grabe, Pijus Labutis, Mark Mägi, Ville Hämäläinen
Fotol vasakult: Denis Grabe, Pijus Labutis, Mark Mägi, Ville Hämäläinen Foto: Kalevi Piljardikool

LignaMets Tallinn Open piljardi suurvõistluse võitis Leedu tippmängija Pijus Labutis. Lisaks võidukarikale teenis leedulane 2500 eurot auhinnaraha.

Neljandat aastat järjest Tallinnas Hill Hill Piljardiklubis peetud piljardispordi suurvõistluse LignaMets Tallinn Open 2022 võitis maailma edetabeli 33. real paiknev Leedu sportlane Pijus Labutis. Leedulane alistas väga pingelises ja tasavägises finaalis Eesti koondisesse kuuluva Mark Mägi tulemusega 10:9.

Eesti esinumbril Denis Grabel, kes oli turniiri tiitlikaitsja, tuli poolfinaalis tunnistada koondisekaaslase Mägi 10:7 paremust ja leppida seekord kolmanda kohaga. Teine kolmas koht läks Soome esindajale Ville Hämäläinenile (poolfinaalis kaotus Labutisele 8:10).

30. juunist kuni 2. juulini peetud turniiril osales kokku 74 piljardisportlast kaheksast riigist. Tegemist on selle aasta Baltikumi ja lähiriikide suurima piljarditurniiriga.