Levadia lõi käed Hispaanias mänginud väravavahiga, serblasest kaitsja saadetakse kodumaale

Postimees Sport
Copy
Georg Mattias Lagus.
Georg Mattias Lagus. Foto: FCI Levadia koduleht.

FCI Levadia jalgpalliklubi andis teada, et tõi Nõmme Unitedist hooaja lõpuni laenule 19-aastase väravavahti Georg Mattias Laguse. Kodumaale saadetakse omakorda tagasi 20-aastane serblane Luka Luković.

Laguse mängijaõigused kuuluvad FC Nõmme Unitedile. Mullu suvel lahkus ta Hispaaniasse, kus jõudis esindada CF Talavera de la Reina ja CD Ciudad Real Manchego U19 meeskondi. Talavera U19 tiim pallib oma vanuseklassi kõrgliigas, Manchego tugevuselt teises divisjonis. Lisaks sai Lagus võimaluse ka Real Manchego esindusmeeskonnas, kes kuulub Hispaania tugevuselt viiendasse liigasse, seisab FCI Levadia kodulehel.

Tänavuse suve eel naasis ta Eestisse ning on nüüd mõnda aega treeninud FCI Levadiaga. Samuti jõudis Lagus Levadia eest platsil käia juunikuises sõpruskohtumises Narva Transiga.

«Meil oli vaja ühte väravavahti juurde, et treeningprotsess ja ka mängueelsed soojendused oleksid sujuvamad. Seni klubis veedetud ajaga on Lagus näidanud end heast küljest. On näha, et tal on Mart Poomi kool all – juhendab väravas palju. Eks nüüd järgnevad kuud näitavad, kas omandame tema mängijaõigused ka päriselt,» kommenteeris FCI Levadia spordidirektor Tarmo Kink.

Senise karjääri jooksul on Georg Mattias Lagus jõudnud esindada ka Eesti U19, U17 ja U16 koondiseid. Kokku on tal noortekoondistes kirjas 14 kohtumist.

20-aastane Luković liitus klubiga 2021. aasta algul ning sai mullu kirja 2 kohtumist Premium liigas, millele lisandus 8 mängu Esiliigas ja 1 matš Evald Tipneri karikasarjas.

Tänavuse hooaja eel liitus serblane pooleaastase laenulepingu alusel Pärnu Vaprusega. Paraku vaevasid mängumeest vigastused ning Vapruse särgis jäi Lukovići saldoks üks kohtumine hooaja 1. voorus.

«Täname Lukat pühendunud töö eest. Kahjuks saatsid teda siin veedetud aja jooksul erinevad vigastused, mistõttu otsustasime üheskoos, et sellisel kujul koostöö on parem praegu lõpetada. Soovime igal juhul Lukale kogu klubi poolt edu edasises karjääris!» kommenteeris Kink FCI Levadia kodulehele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles