Kadrina Karude uus peatreener tantsis end meeskonna etteotsa

Margus  Martin
, ajakirjanik
Copy
TERE Kadrina Karud tutvustasid uut peatreenerit Jaanus Liivakut (keskel) ja taustajõude esmaspäeval Kadrina spordihoones.
TERE Kadrina Karud tutvustasid uut peatreenerit Jaanus Liivakut (keskel) ja taustajõude esmaspäeval Kadrina spordihoones. Foto: Margus Martin

Eesti korvpalli meistrivõistluste esiliiga mullune neljas tiim TERE Kadrina Karud vahetas peatreenerit: Andres Sõbralt võttis ohjad üle Jaanus Liivak.

48-aastane Liivak korvpallihuvilistele pikemat tutvustamist ilmselt ei vaja. Virumaaga on Eesti rahvuskoondisse kuulunud endine mängumees sidet hoidnud pidevalt, samuti on ta aastate eest kandnud virulaste korvpalli esindusmeeskonna Rakvere Markuse mänguvormi.

Karude vastne loots alustas meeskonda sulandumist äsja Rakveres toimunud meeste tantsupeol, kus ta asendas ühte Karude tantsurühma liiget. Vajalikud liikumised tegi ta endale selgeks käigu pealt.

Korvpallitiimi mänedžer Raivo Tribuntsov Jaanus Liivaku abivalmidust imeks ei pannud ja kiitis lisaks tema pühendumust ning töökust. «Ma arvan, et tegemist on väga hea peatreeneriga, kes on tõestanud ennast mitmel pool (Liivak on juhendanud võistkondi nii Hollandis kui ka Eestis – M.M.),» tähendas ta.

Eesmärkidest kõneldes kinnitas vastne peatreener, et vähimat kui Eesti esiliiga võit sihiks ei võeta. «No ikka. Kuidas teisiti?» sõnas Liivak.

TERE Kadrina Karude meeskonnal on hetkel suusõnaline kokkulepe kümne palluriga, kuid koosseis pole mõistagi veel lõplik. Tõenäoliselt vaadatakse tugevdusi juurde samuti piiri tagant. «Olemasoleva rivistuse moodustavad kõik Lääne-Virumaa poisid,» lisas Raivo Tribuntsov.

«Minu soov on mängida ikkagi võimalikult palju Eesti ja Lääne-Virumaa poistega. Kui on vajadust, siis tuleb [väljast] juurde tuua, aga koosseis on võrreldes mullusega noorenenud,» avaldas peatreener Liivak.

Olulise vahelülina Karude mängijate ja peatreeneri vahel jätkab tiimis kogenud Allan Ehte, kes hakkab lisaks kapteni rollile täitma abitreeneri kohustusi.

Kadrinlaste suuremad toetajad on endiselt kohalik omavalitsus ja peasponsor AS TERE. Jõudumööda toetavad väiksemad sponsorid.

TERE Kadrina Karude kogukonna töö enda õlule võtnud Helena Mägi rõõmustab kohalikke korvpallisõpru aga uudisega selle kohta, et Eesti esiliiga mängudel Kadrina spordihoones astuvad edaspidi vaheaegadel publiku ette omakandi tantsutüdrukud. Nende debüüt jääb ilmselt sügisesse.

Enne korvpalli võistlushooaja algust Eesti esiliigas korraldab TERE Kadrina Karud augustis ka kontrollturniiri, mille koosseis tõotab tulla väga tugevatasemeline.

Tagasi üles