Võimsa alavõidu noppinud Eesti seitsmevõistleja tõusis EMil esikuuikusse

Viola Hambidge.
Viola Hambidge. Foto: Marko Mumm/EKJL

Sel nädalal alanud U18 Euroopa meistrivõistlustel Iisraelis jagati välja esimesed medalikomplektid. Teisel võistluspäeval teenis Eesti koondise parimana kuuenda koha seitsmevõistleja Viola Hambidge.

Kaks päeva kestnud seitsmevõistluse lõpetas 800 meetri jooks. 15-aastane Hambidge näitas selgelt seitsmevõistlejate seas parimat minekut ning teenis tulemusega 2.14,68 selge alavõidu (teist kohta edestas eestlanna enam kui kuue sekundiga). Kokku teenis eestlanna 5472 punkti, mis andsid kuuenda koha.

Kuldmedali viis koju Horvaatia mitmevõistleja Jana Košcak, kes teenis juuniorite maailma tippmarki tähistavad 6106 punkti. Teise eestlannana stardis olnud Mirtel Klaar teenis 5155 punktiga kümnenda koha.

Tütarlaste kolmikhüppes teenis Anna Panenko väishooaja parima tulemusega 12.65 üheksanda koha. Medalist jäi eestlannat lahutama 39 sentimeetrit. Esikoha noppis prantslanna Clémence Rougier, kelle tulemus oli 13.72.

Noormeeste kettaheites parandas teist päeva järjest isiklikku rekordit Manfred Männamaa. Finaalis sai 17-aastane eestlane kirja 55.72 ning sellega kuulus talle seitsmes koht. Euroopa meistriks krooniti võistluste rekordi püstitanud ukrainlane Mõhhailo Brudin, kelle ketas maandus parimal katsel 64.51 peale.

4.–7. juulini Iisraelis toimuvatel U-18 Euroopa meistrivõistlustel kergejõustikus esindab Eestit 23 sportlast.