K, 28.09.2022

Poppide spordiürituste korraldaja lubas Eestis starti Venemaa esindajad

Priit Pullerits
, ajakirjanik
Poppide spordiürituste korraldaja lubas Eestis starti Venemaa esindajad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Venelane Marat Kadyrmaev (nr. 1487) on Eestis korduvalt võistelnud. Sel pildil sõidab ta 2017. aasta Tartu Rattamaratonil.
Venelane Marat Kadyrmaev (nr. 1487) on Eestis korduvalt võistelnud. Sel pildil sõidab ta 2017. aasta Tartu Rattamaratonil. Foto: Sportfoto.com/Mait Marttila

Ajal, mil suur osa suuri spordialaliite ja võistluste korraldajaid demokraatlikes lääneriikides, sh Eestis ei lase pärast Venemaa algatatud sõda Ukrainas enam starti Venemaa sportlasi, on maailmarahu purustanud agressorriigi esindajad saanud kaasa lüüa Klubi Tartu Maraton üritustel.

Eestis populaarseid ja rahvarohkeid spordivõistlusi, sh Tartu suusamaratoni korraldava Klubi Tartu Maraton maikuu lõpus peetud Tartu rattaralli protokollist leiab kolm tulemust, mille omanikud on pärit Venemaalt.

Championchipi küljel, kuhu tulemused laekusid, esindavad 128 kilomeetri distantsil 213. koha saanud Mikhail Petrochenko (sünd. 1988) ja 60 kilomeetri sõidus 917. koha saanud Marat Kadyrmaev (sünd. 1960) Venemaad. Mõlemate elukohana on protokollis kirjas Venemaa.

Märksõnad
Tagasi üles