Üllatav pööre: uue võimaluse saanud Jüri Vips jätkab Red Bulli süsteemis (2)

Postimees Sport
Copy
Jüri Vips.
Jüri Vips. Foto: Sebastian Rozendaal/Dppi/Scanpix

Jüri Vipsi saaga võttis ootamatu pöörde. Red Bulli vormel 1 tiimi pealik Christian Horner ütles, et eestlane jätkab juunior-süsteemis.

Rassistliku kõnepruugi tõttu sule sappa saanud Vips pole küll enam F1-tiimi test- ja varusõitja, ent saab Red Bulli süsteemis jätkata. 

«Oleme temaga lepingu lõpetanud, see annab talle kindlasti aega järelemõtlemiseks. Aga igaüks väärib teist võimalust, kui ta suudab näidata, et on oma vigadest õppinud. Ta on noor mees, laps. Vaatamata lepingu katkestamisele jätkame tema toetamist vaimse tervise ja hariduse seisukohast. Loodetavasti tuleb see talle kasuks,» ütles Horner portaalile PA.

Vips liitus Red Bulliga 2018. aastal. Pärast rassistliku kõnepruugi kasutamist videomängu otseülekandes löödi ta tiimist minema. Esialgu paistis, et meie mehega katkestati kõik sidemed, mistõttu tuli tänane uudis paljudele üllatusena.

Vaatamata juhtunule saab Vips jätkata vormel 2 sarjas Hitechi meeskonnas. Horner ütles, et see üritus pole Red Bulliga kuidagi seotud.

«See on Hitechi enda otsus, meie ei rahasta sõitjat kuidagi. Neil on enda tegevusteks kindlasti omad põhjused,» lisas Horner.

Tagasi üles