EMile medalisoosikuna läinud Eesti kõrgushüpetalendi võistlus lõppes nukralt

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Karmen Bruus.
Karmen Bruus. Foto: Tairo Lutter

Iisraeli pealinnas Jeruusalemmas peetavale U18-vanuseklassi EMile kõrgete ootustega läinud kõrgushüppaja Karmen Bruus jäi jagama seitsmendat kohta.

Esmaspäeval peetud eelvõistlusel piisas finaali pääsemiseks 1.77 ületamisest, millest sai lisaks eestlannale jagu veel kaheksa sportlast.

Märtsis tippmargi 1.91 peale viinud Bruus jagas isiklike rekordite võrdluses kolmandat kohta. Temast enam olid hüpanud vaid Johanna Göring (1.92) ja Angelina Topic (1.96). Nõnda kuuluski Kersti Viru õpilane medalisoosikute sekka.

Bruus alustas võistlust kõige hiljem, alles kõrguselt 1.75. See õnnestus tal teisel katsel ületada, ent paraku jäigi see viimaseks õnnestumiseks.

Eestlanna tegi 1.79 kaks väga lubavat sooritust, ent siis midagi juhtus. 17-aastane Bruus viis viimasel katsel kahel korral hoojooksu peaaegu lõpuni, ent ei sooritanud hüpet. Ettenähtud aeg tiksus lihtsalt nulli ja tabelisse kanti kolmas «X».

Noore sportlase pilgust peegeldus selgelt pettumust. Tulemusega 1.75 jäi Bruus jagama seitsmendat kohta. Võidu teenis 1.92 ületanud Topic, kahvatumad medalid jagati välja 1.88 ja 1.86 peal.

Tüdrukute kõrgushüppe finaal:

Muide, kui välja arvata esmaspäevane kvalifikatsioon, polegi Bruus tänavusel välihooajal nõnda vähe hüpanud. Kuuelt võistluselt olid tal all 1.84, 1.82, 1.81, 1.85, 1.82 ja Eesti meistritiitli toonud 1.88.

Õnneks saab Bruus õige pea võimaluse vigade paranduseks. Ta pääses edetabelipunktiga ainsa Eesti naiskergejõustiklasena tuleval nädalal algavale Oregoni MMile. Täiskasvanute tiitlivõistluste debüüt saabub 16. juulil.

Eile olid Iisraeli tules veel mitmed Eesti noorsportlased. Õnnetult lõppes nii vasaraheitja Manfred Männamaa kui ka teivashüppaja Karl Kristjan Pohlaku võistlus, kumbki ei saanud kolme katsega tulemust kirja.

Odaviskes teenis Aik Ristan Sild 64.12ga kaheksanda koha. Medali toonuks kümme meetrit pikem vise, kulla võitis U18 Euroopa rekordit tähistava 84.52ga 15-aastane soomlane Topi Parviainen.

Teatenelik (Romet Kivi, Robert Kompus, Raiko Kahr ja Andreas Kase) püstitas eelringis U18 ja U20 Eesti rekordi väike-Rootsi teatejooksus (100 + 200 + 300 + 400 m) ajaga 1.58,68. Nii pääseti ka tänasesse finaali.

Kümnevõistluses hoiab Harry Richard Jääger avapäeva järel 3833 punktiga (11,37; 6.70; 13.66; 2.08, 52,02) kuuendat kohta. Liidrist Roko Farkašest lahutab 281 silma.

Aivar Ellam sai kaugushüppes nulli ja jättis võistluse pooleli.