Red Bulli noortetöö juht palkas «murelapsele» psühholoogi

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Helmut Marko (vasakul) ja Christian Horner.
Helmut Marko (vasakul) ja Christian Horner. Foto: Hoch Zwei/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Läbi Red Bulli noortesüsteemi tippu ehk vormel 1 jõudnud Yuki Tsunoda tekitab tiimi tähtsatele ninadele endiselt peavalu.

Sarnaselt Jüri Vipsiga liitus mais 22. sünnipäeva tähistav jaapanlane võistkonna juunior-programmiga 2018. aastal. Kuigi ta lõpetas vormel 3 hooaja (2019) üheksanda kohaga, avanes kohe võimalus aste kõrgemal.

Tunamullu teenis Tsunoda F2-sarja kolmanda koha ning ta pandi Red Bulli F1 tütartiimi AlphaTauri masina rooli. Tulemused on kohati olnud päris korralikud, näiteks eelmise aasta viimasel etapil Abu Dhabis oli noormees neljas. Tänavugi on õnnestunud teenida 11 silma.

Ent arenguruumi jagub. «Organiseerisime psühholoogi, sest ta jätkab üksi nurgas kirumist. See pärsib tema esitust,» ütles Red Bulli noortetöö juht Helmut Marko telekanalile Servus TV.

«Emotsioonid tuleb kontrolli all hoida. Jumal tänatud, et Max [Verstappen] on rahulik. Meie murelaps on selles mõttes – kuid mitte ainult – Tsunoda. Ta võib raadiosides plahvatada.»

Muide, midagi sarnast võib rakenduda ka Vipsi puhul. «Vaatamata lepingu katkestamisele jätkame tema toetamist vaimse tervise ja hariduslikust perspektiivist,» sõnas Red Bulli F1-tiimi juht Christian Horner üsna salapäraselt.

Kuigi 21-aastane eestlane taandati F1 test- ja varusõitja kohalt, jätkab ta juunior-programmis. «Oleme temaga lepingu lõpetanud, see annab talle kindlasti võimaluse järelemõtlemiseks. Aga igaüks väärib teist võimalust, kui ta suudab näidata, et on oma vigadest õppinud. Ta on noor mees, laps,» lisas Horner.

Tagasi üles