Nadali vigastus tappis fännide unelma

Rafael Nadal on karjääri jooksul mänginud mitmesuguste vigastustega. Wimbledonis segab teda kõhulihasetrauma. Foto: GLYN KIRK/AFP/Scanpix

Aasta kolmas tennise slämmiturniir Wimbledon on jõudmas lõpusirgele. Meeste turniiril oodati kahe kange, Rafael Nadali ja Novak Djokovici esikohamatši, kuid seda ei tule esimese vigastuse tõttu.

Kolmapäeval seisis Nadal veerandfinaalis vastamisi ameeriklase Taylor Fritziga. Hispaanlane läks kohtumisele vastu selge soosikuna, ent matš võinuks ootamatult varajase lõpu saada, kuna Nadali hakkas segama järjekordne vigastus.

Aastate jooksul on Nadal vaevelnud eri traumade küüsis, mis teda kuudeks väljaku kõrvale jätnud. Sedapuhku andis veerandfinaalis järele tema kõhulihas, mis hakkas ühel hetkel põrguvalu tekitama. Teises setis füsioterapeudi abi kasutanud tenniseäss naasis küll väljakule, ent näitas pidevalt tribüünil olnud isale, et ei suuda ilmselt mängu lõpuni vastu pidada. Ka seis polnud tablool helde, kuna Nadal jäi pärast kolme setti 1:2 kaotusseisu.