Soome MM-ralli nimekirjast leiab Grjazini ja veel paar Venemaa sõitjat

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Nikolai Grjazin (paremal) ja Konstantin Aleksandrov.
Nikolai Grjazin (paremal) ja Konstantin Aleksandrov. Foto: IMAGO/Nikos Katikis/Scanpix

Augusti esimese nädala lõpus peetava Soome autoralli MM-etapi stardirivis on teiste hulgas ka Venemaa ekipaaž Nikolai Grjazin – Konstantin Aleksandrov. 

Rahvusvaheline autoliit (FIA) on üks neist alaliitudest, kes pärast sissetungi Ukrainasse lubas venelastel ja valgevenelastel ralliradadel jätkata. Tõsi, nad peavad seda tegema n-ö neutraalsete sportlastena ehk oma riigi sümboolikata.

Nõnda leiab Soome ralli stardirivist WRC2-klassist Škoda Fabia Rally2ga kihutava Grjazini ja Aleksandrovi. Lisaks lööb Rally4-arvestuses Renault Clioga kaasa venelane Vitalii Antonov, kellele loeb kaarti hollandlane Christiaan van der Rijsen.

Tõsi, sõja agressorriigi sportlaste osalemine pole päris kindel. Grjazin ja Aleksandrov olid esialgu üles antud ka tuleval nädalal peetavaks Rally Estoniaks, sest korraldajatel puudus õigus neid maha võtta. Küll aga sai valitsus neile kehtestada riiki sissesõidukeelu. 

Saab näha, kuidas põhjanaabrid käituvad. Väikese vihje võib anda seegi, et vähemalt esialgu lubati Grjazinil ja Aleksandrovil osaleda tuleval nädalal Soomes Takomo rallil. Ekipaaž võttis end aga esmaspäeval ise stardinimekirjast maha. 

Eesti MM-etapp sõidetakse 14.–17. juulini, seejärel kihutatakse Soomes 4.–7. augustini.

Tagasi üles