32. suure slämmi finaali jõudnud Djokovicil on suur võimalus Federerist mööduda

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Novak Djokovic jõudis Wimbledonis finaali.
Novak Djokovic jõudis Wimbledonis finaali. Foto: NEIL HALL/EPA/Scanpix

Pärast seda, kui Rafael Nadal vigastuse tõttu Wimbledoni tenniseturniiri pooleli jättis, tõusis suurfavoriidiks Novak Djokovic (ATP 3.). Esialgu serblane ootusi ei petnud, ta alistas poolfinaalis 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 Cameron Norrie (ATP 12.).

Karjääris esimest korda slämmil kolmandast ringistki kaugemale jõudnud britt alustas kodupubliku ees imeliselt. Norrie võitis avaseti kõigest 32 minutiga 6:2. See jäigi aga suuresti tema viimaseks päikesekiireks.

Djokovic ei löönud vastast maa alla, ent kontrollis kindlalt edasise mängu käiku. Ajaloo ühele paremale mängijale piisas ühest-kahest servimurdest, et setid endale kallutada. Norrie võitles lõpuni, ent kaotusest polnud pääsu. Lahing kestis veidi üle kahe ja poole tunni.

Rekordit tähistava 32. slämmifinaali jõudnud Djokovic kohtub pühapäeval Nick Kyrgiosega (ATP 40.), kelle laeks olid varasemalt paar veerandfinaali. Huvitaval kombel on austraallane omavaheliste matšidega 2:0 peal – settigi loovutamata –, mõlemad lahingud toimusid viis aastat tagasi kõval kattel. Nüüd mängitakse murul.

Kui Kyrgios jahib esimest, siis Djokovic juba 21. slämmi karikat. Serblasel on kindlasti hammas verel, sest võiduga mööduks ta tiitlit arvult Roger Federerist (20). Tabelit troonib Nadal (22).