BLOGI Probleemidega võidelnud Leclerc võitis Austria GP

Karl-Joosep Küngas
Copy
Ferrari esisõitja Charles Leclerc.
Ferrari esisõitja Charles Leclerc. Foto: JOE KLAMAR/Scanpix

Vormel 1 hooaja 11. osavõistlus sõideti Austrias. Põhisõidule startis esikohalt Max Verstappen, ent võidusõidu võitis tema suurim konkurent Charles Leclerc.

Tänasele võidusõidule läks suure soosikuna vastu Max Verstappen, ent lõpuks selgus, et nendel pole ikkagi piisavalt kiirust. Samuti oli tal probleeme rehvikulumisega, mis lubasid 12. ringil Charles Leclercil liidriks kerkida.

Kui oli selge, et Verstappen jääb jalgu ka Carlos Sainzile, siis otsustati taktikat muuta. Red Bull läks kahe boksipeatuse taktika peale, ent ka sellest polnud abi, et Ferrarile vastu saada.

Leclerc ja Sainz liikusid kaksikvõidu suunas, ent 57. ringil hakkasid murepilved Ferrari kohale ilmuma. Esmalt teatas Leclerc, et tal on probleeme gaasipedaaliga, ent kohe pärast seda lõpetas Sainzi võistluse jõuallikamure.

Viimastel ringidel suutis Leclerc vaatamata gaasipedaaliga tekkinud muredele ikkagi võidu teenida. Seejuures oli see talle esimeseks, mis ei tulnud parimalt stardikohalt alustades. Poodiumile kerkisid veel Verstappen ja Lewis Hamilton. 

Enne võistlust:

Red Bulli esisõitja Max Verstappen on Austrias täielikult võimutsenud. Valitsev maailmameister on meeskonna kodurajal sel nädalavahetusel võitnud juba nii kvalifikatsiooni kui ka sprindivõistluse. Nõnda jahib hollandlane täna põhisõidus tõelist kübaratrikki.

Verstappenile püüavad kõvasti survet avaldada Ferrari piloodid Charles Leclerc ja Carlos Sainz Jr. Sprindivõistluses andsid Ferrari sõitjad aga kõik trumbid Verstappenile kätte, kui nad omavahel kohtade pärast kemplema asusid. Mehed nõustusid pärast sprinti, et põhisõidus sääraseid asju enam teha ei tohi.

Stardijärjestus põhisõiduks:

Tagasi üles