N, 8.12.2022

Eestlastele palju häid ja ärevaid hetki toonud ralli naaseb MM-sarja

Karl-Joosep Küngas
Eestlastele palju häid ja ärevaid hetki toonud ralli naaseb MM-sarja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänaku ja Raigo Mölderi avarii 2015. aasta Mehhiko rallil.
Ott Tänaku ja Raigo Mölderi avarii 2015. aasta Mehhiko rallil. Foto: Red Bull Content Pool

Koroonaviiruse tõttu autoralli MM-sarjast kadunud Mehhiko MM-etapp teeb oma tagasituleku. Nimelt teatasid Mehhiko ralli korraldajad, et järgmine aasta kihutavad WRC-autod taas sealsetel kruusateedel.

Esimest korda toimus MM-etapp Mehhikos 2004. aastal. Väga märgiline fakt on see, et esimese osavõistluse suutsid Ford Focus RS WRC 03-ga võita Markko Märtin ja Michael Park. See oli eestlasele karjääri kolmandaks etapivõiduks.

Kokku oli Mehhiko ralli MM-kalendris 16 aastat järjest. Viimati sõideti seal 2020. aasta kevadel, mil koroonaviirus hakkas maailmas pead tõstma. Toona jäi ralli viimane võistluspäev ära ning Ott Tänaku ees tunnistati võitjaks Sebastien Ogier.

Tänakule on Mehhiko pakkunud väga palju ärevaid momente, ent neist kõige hirmsam oli kahtlemata 2015. aasta väljasõit vette. Õnneks pääsesid nii tema kui ka kaardilugeja Raigo Mölder autost kiiresti välja ning midagi hullemat ei juhtunud.

2023. aasta Mehhiko rallist on teada ainult nõnda palju, et endiselt sõidetakse Guanajuato regiooni kruusateedel. Rallipark asub samuti endiselt Leoni linnas.

Märksõnad
Tagasi üles