T, 4.10.2022

Kergejõustiku MMi kullasoosikust ukrainlanna: mitmed Vene sportlased toetavad Putinit, ma ei taha mõrvareid võistlemas näha

Kristofer Seema
, Suvereporter
Kergejõustiku MMi kullasoosikust ukrainlanna: mitmed Vene sportlased toetavad Putinit, ma ei taha mõrvareid võistlemas näha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaroslava Mahutšihh.
Jaroslava Mahutšihh. Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Eugene'is toimuvate kergejõustiku maailmameistrivõistluste naiste kõrgushüppe favoriit ukrainlanna Jaroslava Mahutšihh on rahul, et Vene ja Valgevene sportlased MMil osaleda ei saa.

«Mitmed Vene sportlased toetavad Vladimir Putinit. Ma ei taha näha MMil mõrvareid. See sõda on tapnud palju sportlasi,» rääkis Mahutšihh Eugene'is reporteritele.

Veel kommenteeris ta suhteid naiste kõrgushüppe valitsejanna Maria Lassitskenega.

«Enne sõja algust saime väga hästi läbi. Aga sõda muutis kõike. Mind häiris, et ta ei avaldanud Ukraina sportlastele toetust,» kirjeldas Mahutšihh läbisaamist viimaselt kaheksalt tiitlivõistluselt kaheksa kulda napsanud venelannaga.

Lassitskene eemalejäämise tõttu on noor, 20-aastane ukrainlanna MMil selge favoriit. Ta hoiab selle hooaja maailma edetabelis tulemusega 2.02 esikohta. Auhinnakapis on Mahutšihhil juba olemas hõbe MMilt, pronks olümpiamängudelt ja kuld selle aasta sisemaailmameistrivõistlustelt.

Märksõnad
Tagasi üles