R, 30.09.2022

President Karis õnnitles Rally Estonia raames Eesti meistrivõistluste parimaid

Toimetas Karl Juhkami
President Karis õnnitles Rally Estonia raames Eesti meistrivõistluste parimaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Egon Kaur tuhisemas Rally Estonial.
Egon Kaur tuhisemas Rally Estonial. Foto: Jarek Jõepera

Kuigi Rally Estonia MM-etapp käib täie hooga edasi ka pühapäeval, tõmmati paralleelselt sõidetud Eesti meistrivõistlustele joon alla juba laupäeval. 

Terminal Oil Eesti meistrivõistluste neljanda etapi võitsid seega Volkswagen Polo GTIga EMV2-klassis kihutanud Egon Kaur–Silver Simm, kes edestasid sama masinaga tuhisenud Georg Linnamäe–Craig Drew'd 18,3 sekundiga. Üldarvestuse kolmandaks platseerusid Robert Virves–Julia Thulin, kes võidutsesid EMV3 klassis. 

Üldarvestuse esikolmikut autasustas president Alar Karis.

Rally Estonia EMV esikümme:

1. Egon Kaur / Silver Simm (Volkswagen Polo GTI) 44.31,2

2. Georg Linnamäe / Craig Drew (Volkswagen Polo GTI) +18,3

3. Robert Virves / Julia Thulin (Ford Fiesta Rally3) +57,7

4. Timmu Kõrge / Erki Pints (Mitsubishi Lancer Evo X) +3.58,8

5. Hubert Laskowski / Michal Kusnierz (Ford Fiesta Rally3) +4.44,1

6. Jaspar Vaher / Marti Halling (Ford Fiesta Rally4) +4.44,7

7. Gregor Jeets / Timo Taniel (Škoda Fabia Evo) +4.59,4

8. Edijs Bergmanis / Ivo Pukis (Mitsubishi Lancer Evo IX) +5.03,6

9. Karl-Markus Sei / Martin Leotoots (Peugeot 208 Rally4) +5.19,3

10. Raiko Aru / Allar Heina (BMW 1M) +5.53,6

«Me ei olnud rahul auto käitumisega rööbastes, katsetasime laupäeval erinevaid seadistusi ja olime selles üsna edukad,» rääkis Kaur. «Ilm oli väga muutlik, mõne kilomeetri jooksul võis paduvihm asenduda päikesepaistega. Testikatsel ja reedesel võistluspäeval harjusime olukorraga ja laupäeval erilisi üllatusi ette ei tulnud.»

Virves sõnas, et nii kiirel rallil nagu Rally Estonia algab võidusõit esimesest meetrist. «Aega oodata ei ole, sõitsime nii kiiresti kui oskasime. Kokkuvõttes saan olla kiirusega rahul ja see ongi kõige olulisem.»

Neljanda kohaga lõpetasid EMV5 võitjad Timmu Kõrge / Erki Pints (Mitsubishi Lancer Evo X). «Viimati sõitsime Rally Estonial seitse või kaheksa aastat tagasi, toonaste ja tänaste katsete iseloom on täiesti teistsugune. Väljakutse oli suur ja ega päris lõpuni sellega toime ei tulnudki. Ei võtnud infot nii hästi vastu kui võinuks,» lausus Kõrge. «Hüpped olid nii võõrad, et ei olnud aimugi kuhu ja kui palju nad viskavad ning kuidas auto käitub.»

Üldarvestuse kuuenda koha saavutasid klassi EMV4 ja Estonian Junior Challenge´i kiireimaid Jaspar Vaher / Marti Halling (Ford Fiesta Rally4). «Tulime nädalavahetust nautima ja ilusat sõitu tegema. Legend oli hea ja sõit sujus,» sõnas Vaher.

EMV6 võitjad Raiko Aru / Allar Heina (BMW 1M) lõpetasid absoluutarvestus kümnenda kohaga. «Sõit läks hästi, erilisi apsakaid ei olnud, mõni hüpe läks veidi pikaks või maandumine serva peale, aga üldiselt tegime puhast sõitu,» lausus Aru

EMV7 võitnud Romet Jürgenson / Siim Oja (Honda Civic Type-R) said üldarvestuse 12. aja. Jürgensonile oli Rally Estonia kolmandaks rallistardiks. «Esimesel võistlusel Raplas oli sõit väga toores, teisel, Liepaja rallil oli aru saada, et potentsiaali on,» lausus Jürgenson. «Rally Estonia esimene metsakatse tuli reedel hästi välja, saavutasime hea rütmi ja ka edu rivaalidega. Laupäev oli pigem hoidmine, üritasime sama tempot sõita, mille reedel saavutada suutsime.»

Klassi EMV8 võitsid üldarvestuse 19. tulemusega lõpetanud Karel Tölp / Sander Siniorg (Ford Fiesta). Tölp mainis, et katsed olid üllatavalt keerulised. «Aga samas oli neid väga huvitav sõita. Ralli oli keeruline ja vaheldusrikas.»

Eesti meistrivõistluste etapp koosnes seitsmest valitud lisakatsest kogupikkusega 76,68 kilomeetrit kolmel rallipäeval ja lõppes laupäeval, Rally Estonia tervikuna finišeerib pühapäeval.

Märksõnad
Tagasi üles