Kahekordsele maailmameistrile alistunud Differt jäi MMil võidu kaugusele medalist

Nelli Differt.
Nelli Differt. Foto: Tairo Lutter

Egiptuse pealinnas Kairos toimuval vehklemise MMil selguvad täna esimesed medalistid. Naiste epees jõudis ainsa eestlannana veerandfinaali Nelli Differt, kes alistus kaheksa parema seas kahekordsele maailmameistrile Rossella Fiamingole. Erika Kirpu teekond lõppes 16 parema hulgas ja Irina Embrich jäi paraku pidama teise ringi.

Veerandfinaal:

Ainsa eestlannana kaheksa parema sekka jõudnud Nelli Differt läks veerandfinaalis vastamisi heas hoos oleva itaallanna Rossella Fiamingoga. Itaalia vehkleja näol on tegemist kahekordse maailmameistriga.

Matš algas väga võrselt ning esimene kolmandik lõppes 3:3 viigiga. Sealt edasi algas Fiamingo pidu. Itaalia vehkleja suutis kaitsest mitu torget teha ning eduseisu pidevalt kasvatada. Differt küll püüdis matši käigus seisu võrdsustada, ent lõpuks tuli tunnistada vastase 15:11 paremust.

Kaheksa parema hulka jõudmisega tõusis Differt Eesti Olümpiakomitee B-kategooria sportlaseks.

Kolmas ring:

Nelli Differt (12.) alistas MMi kaheksandikfinaalis kahekordse individuaalse EM-hõbeda, prantslanna Marie-Florence Candassamy (5.) 15:10 ja pääses edasi veerandfinaali.

Erika Kirpu (11.) kaotas kaheksandikfinaalis kahekordsele individuaalsele Aasia tšempionile Man Wai Vivian Kongile (6.) 11:15.

Teine ring:

Nelli Differt (12.) oli 15:9 üle 21. asetust omanud ukrainlannast Jana Šemjakinast, Erika Kirpu (11.) alistas 15:8 tulemusega omakorda Hong Kongi vehkleja Wai Ling Chani (22.).

Irina Embrichi (15.) teekond tänavusel MMil lõppes paraku teises ringis. Meie ajaloo edukaim vehkleja alustas duelli Eszter Muhariga (18.) küll hästi, võites avakolmandiku 4:2, kuid matši teist poolt vehkles paremini juba ungarlanna.

Teise kolmandiku lõpuks oli tablool 8:8 viik ning viimaselgi perioodil leidis Embrich ennast vastavalt 8:10 ja 10:12 kaotusseisudest. Nendest õnnestus tal 22 sekundit enne kohtumise lõppu küll välja ronida ja kohtumine lisaajale viia, kuid seal saatis edu ikkagi Muhari, kes duelli 13:12 võitis.

Avaring:

12. asetusega Nelli Differt kohtus esmalt Singapuri esindaja Kiria Abdul Rahmaniga (53.). Kui nii esimese kui ka teise kolmandiku järel oli eestlanna tagaajaja rollis – vastavalt 3:4 ja 8:9 – siis viimase viie minutiga õnnestus Differtil kaotusseis ümber pöörata ja 15:14 võiduga järgmisesse ringi edeneda.

11. asetusega Erika Kirpu oli päeva esimeses kohtumises 15:10 üle sakslannast Alexandra Ehlerist (54.). Veelgi kindlamalt alustas 15. asetusega Irina Embrich, kes alistas avaringis Iisraeli sportlase Adele Bogdanovi (50.) 15:7.