Eesti koondislane siirdub kodumaalt Poola kõrgliigasse

Postimees Sport
Copy
Bogdan Vaštšuk.
Bogdan Vaštšuk. Foto: Katariina Peetson/FCI Levadia

FCI Levadia ründav poolkaitsja Bogdan Vaštšuk jätkab karjääri Poolas, kus tema mängijaõigused omandas kõrgliigas palliv FKS Stal Mielec. Üleminekusumma on osapoolte kokkuleppel konfidentsiaalne.

2019. aasta suvel Levadiaga liitunud Vaštšuk jõudis valitseva Eesti meistri ridades pidada kokku 80 mängu, lüües selle ajaga 23 väravat ja andes 16 resultatiivset söötu. Lisaks õnnestus Vaštšukil Levadia särgis võita nii Evald Tipneri karikas kui ka Premium liiga, seisab FCI Levadia pressiteates.

Vaštšuki uus koduklubi Stal Mielec saavutas mullu Poola kõrgliigas 18 klubi konkurentsis 14. koha. Tänavust Ekstraklasa hooaega alustasid nad 16. juulil 2:0 võiduga valitseva tšempioni Poznani Lechi üle. Stal Mieleci auhinnakapist leiab muuhulgas kaks Poola meistritiitlit - 1973. ja 1976. aastast.

FCI Levadia spordidirektor Tarmo Kink kommenteeris üleminekut nii: "Bogdanile hakkasime uut klubi otsima eelmise aasta augustist. Vorskla Poltavas läks nagu teame - sõda - siis tuli ta Ukrainast tagasi. Pärast seda oleme läbi agentide ja ka ise otsinud uut klubi ning lõpuks üks Poola klubi leidis ta üles. Annab talle võimaluse ja väga loodan, et Bogdan tõestab end seal."

"Bogdani ju Eestisse tulles väga hästi ei teatud mängijana. Nüüd ta on Eesti koondises – see ütleb nii mõndagi. Tema andis Levadiale palju ja usun Levadia andis ka temale kõvasti tagasi. Ta kerkis eelmine hooaeg meie võtmemängijaks, pääses koondisesse ja näitas end ka seal. Igale klubile on mängijate müük oluline, eriti Eestis. Iga müügitehing on väike reklaam nii klubile kui Eesti jalgpallile," lõpetas Kink.

Tagasi üles