K, 1.02.2023

WRC promootor usub, et Rally1-autod muutuvad odavamaks ja uusi autosid lisandub juba sel aastal

Karl Mihkel Eller
WRC promootor usub, et Rally1-autod muutuvad odavamaks ja uusi autosid lisandub juba sel aastal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rally1-autod muutuvad tulevikus odavamaks ning WRC promootor on kindel, et neid lisandub stardirivisse juba sel aastal. Fotol Eflyn Evans Toyota Yaris GR Rally1-autoga Rally Estonial.
Rally1-autod muutuvad tulevikus odavamaks ning WRC promootor on kindel, et neid lisandub stardirivisse juba sel aastal. Fotol Eflyn Evans Toyota Yaris GR Rally1-autoga Rally Estonial. Foto: Eero Vabamägi

WRC Promoteri võistluste juht Simon Larkin oli Postimehele intervjuud andes kindel, et sel aasta tutvustatud Rally1-autod muutuvad tulevikus taskukohasemaks ning juba sel hooajal võib mõnel rallil näha stardis koguni 14 autot. Lisaks tuleb pikemas usutluses juttu WRC oma n-ö Drive to Survive’ist ehk võimalikust dokumentaalsarjast, USA naasmisest WRC-kalendrisse ja EM-sarja põimumisest WRCga.

Rally1-autode esimese generatsiooniga sõidetakse MM-sarjas vähemalt kuni 2024. aastani. Kolme aasta pärast toimub ilmselt uus tehniliste tingimuste muudatus. FIA ja WRC on lootusrikkad, et siis tuleb MM-sarja kolmele tehasetiimile lisa. «Oleme kindlad, et 2025. aastal liitub sarjaga veel autotootjaid. Meil on teada, et autotootjatel on huvi,» ütles Larkin.

Samal arvamusel oli ka Rally Estonial viibiv FIA asepresident Robert Reid. 2001. aastal koos Richard Burnsiga maailmameistriks tulnud endine kaardilugeja andis mõista, et uusi võimalikke tehasetiime tuleb otsida juba praegu ralliga seotud tootjate hulgast.

Märksõnad
Tagasi üles