Loobumisvõidu saanud Kontaveit vihtus lühikeseks jäänud mängu järel trenni ja on vaikselt vormi leidmas

Christopher Krutto
Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: IMAGO/tennisphoto.de/Scanpix

Eesti naiste tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 2.) jõudis Hamburgis WTA 250 turniiri poolfinaali, kui sai sakslannalt Andrea Petkovicilt (WTA 67.) seisul 6:0, 2:0 loobumisvõidu.

Kontaveit alustas mängu väga enesekindlalt ja hoidis oma servi nulliga. Seejärel sai ta esimese murde. Kõige pingelisem geim oli seisul 3:0, kui maailma teine reket sihtis oma teist murret. Petkovic hakkas kõvasti vastu, kuid Kontaveidi surve oli nii kõva, et lõpuks maandus 34-aastane sakslanna löögilt halvasti ja hoidis seejärel kinni vasakust sisereiest.

Pärast seda oli näha, et Petkovic oli raskustes. Kontaveit võitis avaseti 6:0 ning ka teises esimesed kaks geimi, mille järel otsustas kodupubliku ees mänginud sakslanna, et pole mõtet enam vigase jalaga punnitada ning andis loobumisvõidu. Kokku kestis kohtumine kõigest 40 minutit.