K, 7.12.2022

JÄRELVAADATAV ⟩ Rannatennises peeti juubelimeistrivõistlused

Postimees Sport
Rannatennises peeti juubelimeistrivõistlused
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Nädalavahetusel peetakse Haven Kakumäe Optibeti rannaareenil Eesti rannatennise meistrivõistlused. Tegemist on juubeliga, võistlused kannavad järjekorranumbrit 10. Laupäeval, mil võisteldakse nais- ja meespaarismängus, teeb poolfinaalidest alates 15.30-st ülekande Postimees.

Rannatennise näol on tegemist vahva suvise spordialaga. Mängitakse sama suurel väljakul nagu rannavõrkpalli (platsi üks pool on 8 x 8 meetrit). Võrgu kõrgus on aga 1 meeter ja 70 sentimeetrit. See on näiteks 15 cm kõrgemal kui sulgpallivõrk. Ehkki võisteldakse ka üksikmängudes, on Eesti meistrivõistlustel kavas ainult paarismängud.

Erinevalt tavalisest tennisest ei tohi rannatennises pall mõistagi maha põrgata – liival see ju ei põrkagi! – ning see asjaolu muudab mängu olemust tublisti. Seetõttu sarnaneb rannatennis sulgpalliga.

Omad ühised jooned on padeliga. Mängitakse spetsiaalsete rannatennise jaoks mõeldud pallidega, mis on sama suured, kui tavatennise pallid, ent pehmemad. Ka reketid on teistsugused, sarnanevad padelireketitega.

Küll aga on punktilugemine samasugune nagu tennises, seti võitmiseks tuleb võita kuus geimi. Tõsi, kui jõutakse seisuni 40:40, mängitakse igas geimis kohe otsustav punkt. Lisaks on kasutada üks serv, mitte kaks. Ja segapaarismängus ei tohi meespool servida ülevalt! Samas tohib servist tulnud pall võrgu ületada ka tripsuga ning tennisest tuttavad servikastid puuduvad – pall võib nagu rannavolleski maanduda kogu väljaku ulatuses.

Eesti meistrivõistlusi korraldava Teras Beachi tegevjuhi Toomas Vallikivi sõnul kogub rannatennis üha populaarsust. «Selle alaga on väga lihtne alustada ja see ei nõua erilisi oskusi. Rannatennist käivad mängimas nii tennisistid, sulgpallurid kui ka mitme teise spordiala esindajad,» ütles Vallikivi.

Laupäeval võisteldakse Kakumäel nais- ja meespaaris- ning pühapäeval segapaarismängudes. Võistluspäevad algavad kell 11, sissepääs on tasuta.

Märksõnad
Tagasi üles