Vabatreeningul säranud Vips piirdus kvalifikatsioonis seitsmenda kohaga

Christopher Krutto
Jüri Vips.
Jüri Vips. Foto: imago/PanoramiC/Scanpix

Eesti vormelisõitja Jüri Vips (Hitech GP) sai F2-sarja Prantsusmaa GP kvalifikatsioonis seitsmenda koha.

Kuigi vabatreeningul näitas Vips kiireimat aega, siis kvalifikatsioonis ei õnnestunud tal samasugust vägitegu korrata. Lõpuks piirdus eestlane seitsmenda kohaga, jäädes kvalifikatsiooni võitnud Logan Sargeantile (Carlin) alla 0,437 sekundiga.

Teiseks tuli DAMSi piloot Ayumi Iwasa, kellel kogunes liidrile kaotust kõigest 0,006 sekundit. Kolmas oli ART GP sõitja Frederik Vesti (+0,029).

Lisaks neile jäid Vipsi ette veel MP Motorsporti sõitja Felipe Drugovich (+0,060), Jack Doohan (+0,063) ja Theo Pourchaire (+0,290).

Kvalifikatsiooni seitsmes koht tähendab, et homses sprindisõidus stardib Vips neljandalt kohalt. Esimesena pääseb rajale Prema piloot Jehan Daruvala.

F2-sarja sprindisõit algab homme kell 19.