U20 korvpallikoondis kaotas, kuid säilitas võimaluse edasipääsuks

Joonas Riismaa.
Joonas Riismaa. Foto: FIBA.com

Eesti U20 korvpallikoondis kaotas Gruusias toimuval EM-i B-divisjoni poolfinaalis Serbiaga 58:73.

Serbia võitis avaveerandi nelja punktiga. Poolajaks kärises vahe koguni 20 punktiliseks. Kolmanda veerandajal suutsid eestlased vahe kümnele silmale vähendada, kui kohtumise lõpus olid kindlamad serblased.

Eestil oli poolfinaalis erakordselt kehv viskepäev: väljakult tabati viskeid 35,5 protsendiliselt. 29-st teele saadetud kolmesest läks sisse kõigest kuus. Kusjuures esimesel poolajal ei tabatud kolmese joone tagant mitte ühtegi viset.

Võitjatele parimad olid Mihailo Boskovic 17 ning Vojin Medarevic 16 punkti. Eesti resultatiivsemad olid Joonas Riismaa 19 ja Markus Ilver 12 silmaga.

Serblased kindlustasid võiduga pääsme A-divisjoni. B-divisjonist pääsevad A-divisjoni turniiri kolm parimat ehk eestlastel on võimalik pronksimatšis veel oma eesmärk täita. Teises poolfinaalis kohtuvad Island ja Soome.

Eesti asub A-divisjoni edasipääsukohta püüdma pühapäeval kell 18.00 algaval pronksimatšil.