R, 9.12.2022

Balti Keti velotuur toob Eestisse Tour de France'il etappe võitnud tiimi järelkasvumeeskonna

Postimees Sport
Balti Keti velotuur toob Eestisse Tour de France'il etappe võitnud tiimi järelkasvumeeskonna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Alpecin - Deceunincku rattur Jasper Philipsen tänavusel Tour de France'il.
Alpecin - Deceunincku rattur Jasper Philipsen tänavusel Tour de France'il. Foto: Jean Catuffe/Dppi/SCANPIX

Tänavu 18. – 21. augustil toimuv Balti Keti velotuur taaselustati kolme Balti riigi jalgrattaliidu ühise otsusena 2011. aastal. Nelja etapi käigus läbivad osalejad kõiki kolme riiki – starditakse Leedust Panevežysest ja lõpetatakse Tallinnas. Mitmepäevasõidule on juba registreerunud mitmed nimekad tiimid ning ratturid.

«Välisklubide huvi velotuuril osalemise vastu on elav ja usun, et sportlik tase saab olema väga tugev,» sõnas velotuuri peakorraldaja Allar Tõnissaar. «Rõõm on tõdeda, et velotuuri õnnestumisse panustavad taaskord kõik kolm Balti riiki – viimati õnnestus see 2018. aastal. Ühine hingamine on aga tagasi ning Eesti ja Läti kõrval suudavad ka leedulased Baltikumi ühtsust ning riikide suveräänsust rõhutava velotuuri kestmisse panustada. Koos tegemine ja õlg-õla kõrval ühiste väärtuste eest seismine muutub tänapäeva maailmas üha tähtsamaks,» lisas ta.

Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu kalendrisse kuuluv UCI 2.2 kategooria mitmepäevasõit saab esialgse ülesandmise põhjal olema igati esinduslik. Võistlusrajal kohtab särki, mis jäi silma ka värskelt lõppenud Tour de France'i – Jasper Philipseni näol Touril kaks etapivõitu teeninud Alpecin-Deceuninck on Balti Keti velotuuril esindatud järelkasvumeeskonnaga. Väga tugevad saavad olema Eesti, Läti ja Leedu koondised, mille ridadesse mahub World Touri klubide rattureid, samuti on esindatud Saksa rattakoondis.

Balti Keti velotuuriga samaaegselt toimub mitmeid lisaüritusi, mis pakuvad sõiduvõimalusi neile rattasõpradele, kes veel profileiba ei teeni – Tartus toimub 20. augustil Austa Rattaklubi korraldatav I Retrosõit, Tallinnas saab end proovile panna Lauri Ausi memoriaalvõistlusel ning TTP Noortetuuril, mida korraldab Rattaklubi CFC.

Balti Keti velotuur 2022 etapid:

18. august Panevežys – Panevežys, 156 km (Leedu)

19. august Jelgava – Sigulda, 147 km (Läti)

20. august Tartu – Antsla – Valga, 186 km

21. august Kuremaa – Tallinn, 207 km

Märksõnad
Tagasi üles