R, 9.12.2022

Kontaveit kiitis noort konkurenti ja tunnistas, et näeb oma mängus veel arenguruumi

Christopher Krutto
Kontaveit kiitis noort konkurenti ja tunnistas, et näeb oma mängus veel arenguruumi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: IMAGO/tennisphoto.de/Scanpix

Naiste tennise Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 2.) alistas Praha WTA 250 turniiri teises ringis 17-aastase Tšehhi talendi Lucie Havlickovaga (WTA 787.) 6:4, 6:3. Eestlanna tunnistas kohtumise järel, et mäng oli keeruline.

Kuigi Havlickova näol on tegu maailma 787. reketiga, siis juba avageimist oli näha, et tema tase on sellest kõrgem. Kuigi Kontaveidil õnnestus teenida murdepall, siis Havlickova päästis selle ära ning võitis avageimi.

Oma esimest servigeimi suutis edukalt hoida ka eestlanna ning seejärel õnnestus maailma teisel reketil võtta ka kohtumise esimene murre. Üldiselt suutis Havlickova tänu tugevale servile siiski oma pallingugeime hoida ning lõpuks see avaseti ainsaks murdeks jäigi. Kontaveit jäi seal peale 6:4.

Teine sett algas meie esireketi jaoks samuti suurepäraselt. Tal õnnestus kohe esimeses geimis võtta murre, kuid 17-aastane Havlickova ei lasknud masti maha ja vastas samuti murdega.

Kolmandas geimis oli Kontaveit peal 40:0 ja omas kolme murdepalli, kuid siis näitas kodupubliku ees mänginud nooruk sisu ning võitis viis järjestikust punkti ja tänu neile kogu geimi.

Järgnes veel üks tasavägine geim, kus kaugel ei olnud ka Havlickova murre, kuid lõpuks seisul 3:3 õnnestus Kontaveidil saada järjekordne murre. Järgmises geimis päästis eestlanna veel ühe murdepalli ja lõpuks suutis seisul 5:3 saada otsustava murde ning vormistada nii kohtumise 6:4, 6:3 võit.

«Oli väga raske mäng. Ta servis kõvasti ja tegi mul tõrjumise raskeks,» tunnistas Kontaveit kohtumise järgsel pressikonverentsil.

«Ta oli keeruline mängija, kelle vastu mängida ja oli muidugi kodupubliku ees. Olen rahul, kuidas suutsin hakkama saada ja teenisin homseks uue võimaluse,» lisas maailma teine reket.

Kontaveit tunnistas, et tuli mängule kindla plaaniga ja see töötas. «Ma arvan, et mul oli päris hea plaan, kuidas mängida ja proovisin sellel püsida. Oli palju asju, mida ma võinuks paremini teha, aga mingeid põhilisi asju tegin väga hästi ja tähtsatel punktidel mängisin kindlalt,» tõi ta välja, tänu millele õnnestus noor tšehhitar alistada.

Veerandfinaalis läheb Kontaveit vastamisi neutraalse lipu all võistleva Anastasia Potapovaga, kellega kohtus ka möödunud nädalal Hamburgis. Toona alistas Kontaveit 21-aastase tennisisti 6:3, 7:5.

«Mängisime eelmisel nädalal Hamburgis, aga teisel pinnasel. Saab olema natuke teistsugune [mäng]. Tema vastu on alati keeruline, ta on hea ja agressiivne mängija. Pean olema valmis kõvadeks löökideks ja pikkadeks punktideks nagu Hamburgis,» sõnas Kontaveit, mida homsest kohtumisest oodata.

Märksõnad
Tagasi üles