Eesti võrkpallikoondis pidi teist päeva järjest Soomele alla vanduma

Postimees Sport
Copy
Eesti meeste võrkpallikoondis.
Eesti meeste võrkpallikoondis. Foto: Tartu PM/Scanpix Baltics

Täna pidas oma viimase kontrollkohtumise enne järgmisel nädalal algavaid Euroopa meistrivõistluste valikmänge Eesti rahvusmeeskond, kui kohtuti Soomega. 

Sarnaselt eilsele mängiti eelneva kokkuleppe alusel viis geimi. Soome võitis kolm esimest vaatust 25:18, 25:22, 25:19. Neljandas geimis oli 25:21 parem Eesti ja viiendas 25:20 Soome.

Märt Tammearu oli täna Eesti resultatiivseim 14 punktiga (+9), 13 punkti (+9) lisas Mihkel Varblane ja 12 punkti (+4) Timo Tammemaa. Eesti vastuvõtt oli 51%, rünnak 44%, blokist saadi 6 ja servilt 5 punkti (27 viga).

Soome edukaim oli 13 punktiga (+4) Sakari Mäkinen. Soome vastuvõtt oli 57%, rünnak 52%, blokipunkte kogunes 10 ja servil löödi 2 ässa ja tehti 23 viga.

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Timo Tammemaa, Märt Tammearu, Stefan Kaibald, Mihkel Varblane,Mart Naaber, libero Silver Maar.

Tasavägise alguse järel pääsesid soomlased kolmepunktilisse eduseisu 12:9. Seda edu Soome enam ei loovutanud, Tammemaa servivea järel kärises põhjanaabrite edu juba 20:15-le ning avageim võideti 25:18. Geimi lõpus asendas Kristo Kollo Kaibaldi, platsile pääsesid ka Renet Vanker ja Valentin Kordas. Eesti vastuvõtt oli 70%, rünnak 56%, blokiga ei saadud ühtki punkti nagu ka soomlased. Tammemaalt 6 punkti.

Teist geimi alustati sama koosseisuga nagu esimest. Eesti pääses küll 7:5 juhtima, kuid Sakari Mäkineni serviäss seadis tabloole 8:8 viigi. Taas mindi punkt-punktis, ent geimi keskel said põhjanaabrid kätte mõnepunktlise edu, Naaber võeti ühese blokiga kinni (18:15) ja Soli kasutas mõtlemisaega. Heas hoos Mäkinen virutas ässa (20:15) ja taas vahetas Kollo välja Kaibaldi. Hetk hiljem sekkus Vanker Viiberi asemel. Hiljem tuli platsile ka Valentin Kordas. Eesti jõudis veel kahe punkti kaugusele (24:22), ent enamaks jõudu polnud ja teine geim läks Soomele tulemusega 25:22. Tammearult selles vaatuses kuus punkti. Eesti vastuvõtt ja rünnak olid 40%, blokist teenisid mõlemad meeskonnad kolm punkti.

Kolmandas geimis alustasid Vanker, Tammemaa, Kollo, Tammearu, Varblane, Alex Saaremaa, libero Maar. Kollo rünnaku ja vastaste eksimuse järel pääses kodumeeskond 5:3 juhtima, ent otsustavat äraminekut teha ei suudetud. Soome sai geimi lõpu eel 20:17 ette ja Soli saatis Tammemaa asemel platsile Kordase. Albert Hurt vahetas 18:22 kaotusseisul puhkama Kollo ja Karli Allik Tammearu. Selle geimi võitis Soome 25:19. Varblane oli nelja punktiga Eesti edukaim. Meie vastuvõtt oli 37%, rünnak 43%, blokist punkte ei teenitud.

Neljandas vaatuses jätkasid Vanker, Kordas, Hurt, Tammearu, Naaber, Saaremaa, libero Johan Vaher. See geim algas paremini, soomlaste servivea ja Naabri bloki järel oli Eesti juhtimas 10:6. Kordase serviäss andis kodumeeskonnale 13:10 edu, mida suudeti hoida lõpuhetkedeni. Geimi keskel vahetas Allik välja Hurda, Kollo tuli platsile Tammearu asemel. Saaremaa temporünnaku järel oli tablool Eesti 22:19 eduseis ja kuigi Soome tuli veel punkti kaugusele, võitis Eesti meeskond geimi 25:21. Saaremaalt selles geimis 5 punkti. Eesti vastuvõtt oli 47 ja rünnak 48%, blokipunkte kogunes kolm.

Viiendas vaatuses alustasid Vanker, Kordas, Kollo, Allik, Varblane, Saaremaa, libero Vahter. Seda geimi asusid soomlased juhtima 9:5. Mängu sekkus esimest korda ka kolmas sidemängija Markkus Keel. Geimi keskel viis Jokela põhjanaabrid ette 16:13, eestlased tulid mitmel korral punkti kaugusele, ent ei enamat. Viimane geim kuulus samuti Soomele, tulemuseks 25:20.

Järgmise mängu peab koondis 7. augustil kell 16.00 Kalevi spordihallis, kui EM-valiksarjas kohtutakse Belgiaga.

Tagasi üles