Jarmo Jagomägi
, Reporter
Paide Linnameeskond jätab armsaks saanud Pärnu rannastaadioniga hüvasti.
Paide Linnameeskond jätab armsaks saanud Pärnu rannastaadioniga hüvasti. Foto: Dmitri Kotjuh

Eesti jalgpalli meistrivõistlustel peeti täna kolm matši. Kõige põnevama heitlus toimus Kuressaares.

Neljapäeval koha Konverentsiliiga kolmandas eelringis kindlustanud Paide Linnameeskond jätkas heas hoos ka kohalikus sarjas. Koduplatsil peetud kohtumises tehti sotid suuresti selgeks Esimese poolajaga. Tiimi viis juba 7. minutil juhtima Bubacarr Tambedou, vahetult enne pikka pausi duubeldas edu Ebrima Singhateh. Lõppseisu vormistas Kaimar Saag 77. minutil.

Eurorindel ebaõnnestunud FCI Levadial kulus enda kogumiseks oluliselt kauem. Tallinna JK Legioni vastu oldi kuival veidi üle 71 minuti, kuniks skooriks Robert Kirss. Viimasel minutitel võtsid pinged maha Bourama Fomba ja Mark Oliver Roosnupu tabamused. Koduperemeestele lõpuks kindel 3:0 võit.

Vooru viimases lahingus läks paugutamiseks viimasel paarikümnel minutil. Tabeli liider Flora oli langemas Kuressaare võrku, mis tänavu nii mõneltki suurelt magusaid punkte röövinud, aga...

Külalised viis 22. minutil juhtima Rauno Alliku, ent 72. minutil viigistas seisu Michael Schjønning-Larsen. Vaid mõni hetk hiljem pääses Flora taas Sergei Zenjovi tabamusest ette. 2:2 viigi tõi tabloole Joonas Soomre 84. minutil, ent viimane sõna jäi pealinlastele. Rohesärkidele päästis võidu Henrik Pürgi 2. lisaminuti värav.

Endiselt kaotuseta püsiv Flora jätkab 59 punktiga tipus. Levadia jääb neist maha kolme silmaga. Paide jätkab jahti kolmandale kohale, ühe mängu enam pidanud Nõmme Kaljust lahutab seitse punkti.