VIDEOD Eesti koondislased särasid Rumeenias: Tamm lõi värava, Käit andis resultatiivse söödu

Christopher Krutto
Joonas Tamm (vasakul punases) avas uue koduklubi eest väravaarve.
Joonas Tamm (vasakul punases) avas uue koduklubi eest väravaarve. Foto: Instagram @fcsbofficial

Rumeenia jalgpalli kõrgliigas astusid pühapäeval võistlustulle nii Joonas Tamme koduklubi Bukaresti Steaua kui ka Mattias Käidi leivaisa Bukaresti Rapid. Mõlema eestlase jaoks oli päev edukas.

FCSB võõrustas Craiova 1948 meeskonda. Avapoolaeg lõppes seisul 0:0 ning poolajapausil vahetati sisse Tamm. Ta tasus peatreeneri usalduse juba kolme minuti pärast, kui saatis 48. minutil nurgalöögijärgses olukorras palli jalaga võrku. See oli tema jaoks Steaua eest ka esimeseks väravaks.

Kahjuks tema tabamusest ei piisanud, sest 59. minutil viigistas Craiova mängija Andrea Compagno penaltist seisu. Nii kohtumine ka lõppes.

Rapid mängis võõrsil Craiova Universitatealega ja kohtumisest võeti 1:0 võit. Värava autoriks oli 51. minutil Alexandru Ionita ja tabamusele tegi eeltöö just Käit.

Rapid hoiab kolme vooru järel kuue punktiga neljandat kohta. Steaua on kahe punktiga 14. positsioonil.