F1 tiim kuulutas sõitjaga välja fantoomlepingu

Kristofer Seema
, Suvereporter
Copy
Oscar Piastri.
Oscar Piastri. Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Alpine'i vormel-1 meeskond teatas kolmapäeva õhtul Twitteris, et Fernando Alonso lahkumise järel asendab teda järgmisel hooajal nende reservsõitja Oscar Piastri. Paar tundi hiljem teatas just elu lepingu sõlminud 21-aastane piloot, et avaldatud informatsioon ei vasta tõele

Alpine'i meeskond sai teisipäeval ebameeldiva uudise. Selgus, et nende sõitja ja kahekordne maailmameister Fernando Alonso on sõlminud Aston Martiniga järgmiseks hooajaks lepingu.

Järgmisel päeval teatati, et tema koha saab endale tiimi noortesüsteemi kuuluv Piastri.

«Pärast nelja aastat Renault' ja Alpine'i peres edutatakse varusõitja Oscar Piastri alates 2023. aastast Esteban Oconi kõrvale,» teatas Alpine Twitteris.

Tundus juba, et olukord on üpris kergesti lahenenud, kuid õhtul teatas eelmise hooaja F2-sarja üldvõitja Piastri Twitteris, et ta pole Alpine'iga mingit lepingut sõlminud.

«Ma saan aru, et Alpine'i F1 meeskond on ilma minu nõusolekuta avaldanud täna pressiteate, kus nad väidavad, et ma sõidan järgmisel hooajal nende eest. See ei vasta tõele ja ma pole nendega 2023. aastaks mingit lepingut sõlminud. Ma ei sõida järgmisel hooajal Alpine'i eest,» kirjutas noorsõitja oma sotsiaalmeedia kontol.

 

Tagasi üles