L, 28.01.2023

Eestlane tuli piljardi juunioride Euroopa meistriks

Toimetas Karl Juhkami
Eestlane tuli piljardi juunioride Euroopa meistriks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Karl Gnadeberg
Karl Gnadeberg Foto: EPBF.com

Bulgaarias peetud juunioride piljardi Euroopa meistrivõistlustel saavutas Karl Gnadeberg U17 vanuseklassi 9-palli formaadis esikoha, alistades pingelises finaalis Soome eakaaslase Riku Romppaneni seisuga 7–6.

Gnadeberg läks seitsme võiduni peetud finaalkohtumises koguni 6–3 juhtima, pärast mida pani Soome esindaja sisse järgmise käigu ning võitis kolm mängu järjest.

Otsustav mäng jääb nii finalistidele endile kui ka paljudele piljardisõpradele pikaks ajaks meelde. Nimelt oli seisult 6–6 Soome sportlasel vaja sisse lüüa veel vaid 3 kuuli ehk EM-tiitel oli Romppanenil praktiliselt käega katsuda. Paraku tegi Soome esindaja jämeda vea ning lõi soovitud kuuli sisse koos valge kuuliga.

Selle peale lõi Romppaneni käega vastu lauda, mida piljardispordis tõlgendatakse ebasportliku käitumisena ning mille eest ka kohtuniku näitas ka hoiatuskaarti. Gnadebergil ei jäänudki seejärel muud üle kui lüüa käsipallist (valge asetatakse peale vastase viga lauale vabalt valitud kohale – toim.) kaks äärmiselt lihtsat kuuli sisse ja tõsta seejärel Euroopa meistritiitel pea kohale.

«Sama eriline nagu on Karli võidetud Eesti esimene piljardi tiitlivõistluste kuldne medal, on ka see, mil viisil ning milliste tulemustega ta selle võitis. Võita 16 parima hulgas neljast kohtumisest koguni kolm otsustavas mängus ehk seisuga 7–6, ning ühe kohtumise tulemusega 7–5, ei ole tavaline nähtus. Ju siis pidi nii minema ja meile, eestlastele, see väga hästi sobib,» sõnas meie alaliidu esindaja Kristjan Kuusik.

«Praegune Karli EM-kuld ja Andres Petrovi snuukri EM-võit ning sellega seonduvalt ka siirdumine esimese Baltikumi sportlasena snuukri profiliigasse – see on kvaliteedi märk ja parim kingitus Eesti piljardisõpradele Eesti Piljardiliidu 25. juubeliaastal. Seda momenti tuleb targalt kasutada – väga loodame, et meil õnnestub järgmise aasta veebruarikuus korraldada Kalevi spordihallis esmakordselt Eestis piljardi Euroopa liiga etapp,» lisas Kuusik.

Varasemalt on Denis Grabe, Mark Mägi, Mihkel Rehepapp ja mitmed teised Eesti piljardisportlased toonud meile tiitlivõistlustelt medaleid, kuid kuldset polnud siiani õnnestunud veel kellelgi võita.

Äsja lõppenud piljardi juunioride EMil kuulusid lisaks Gnadebergile Eesti koondisesse ka Sander Kont ja Revo Maimre (kõik kolm U17 vanuseklass) ning Gert Maimre ja Illimar Ventsel (U19 vanuseklass).

Lisaks 9-palli formaadi kuldsele medalile saavutas Karl Gnadeberg 14.1-formaadis viienda koha.

Revo Maimre parimaks tulemuseks jäi 8-palli formaadi viies koht ning Sander Kont saavutas 14.1-formaadis 9. koha.

U19 vanuseklassis jäi Gert Maimre 9-palli formaadis napilt medalist ilma ning saavutas viienda koha. Samas formaadis saavutas Illimar Ventsel 17. koha.

Märksõnad
Tagasi üles