E, 6.02.2023

Ebasünnis pilt ajas Soome kergejõustikustaari vihale: kuidas on see võimalik!?

Toimetas Karl Juhkami
Ebasünnis pilt ajas Soome kergejõustikustaari vihale: kuidas on see võimalik!?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Sellise nurga alt tehtud pilt poleks Kristiina Mäkelät ilmselt häirinud.
Sellise nurga alt tehtud pilt poleks Kristiina Mäkelät ilmselt häirinud. Foto: Hannah Mckay

Soome kolmikhüppaja Kristiina Mäkelä tõstatas eelmisel nädalal debati, mis pole jätkuvalt raugenud ning on tema kodumaalt praeguseks otsapidi ka juba kergejõustikuliidu peakontorisse jõudnud.

Nimelt häiris USAs Oregonis toimunud MMil üheksanda koha saanud soomlannat temast võistluse ajal tehtud pilt, mida hiljem ka ajakirjas kasutati.

«Kuidas on võimalik, et võistluse korraldajad lubavad fotograafidel paigutada kaameraid kohtadesse, kus nad pildistavad hüppajaid olukorras, kus nende jalad on harkis ja fookus on suunatud ainult ühte kohta? Rääkimata siis sellest, et meedia neid pilte veel kasutab,» põrutas omaaegne juunioride EM-hõbe.

«Kuidas teie ennast tunneksite, kui keegi teie töö juures teeks pildi teie kubemest ja avalikustaks selle siis ajakirjas?» esitas ta karmi küsimuse.

Mäkelä andis oma postituses ka teada, et puutus selle teemaga kokku ka 2019. aasta Doha MMil, kus palus hoojooksuraja kõrval olevad kaamerad eemaldada. Kvalifikatsioonis seda ka tehti, kuid finaalvõistluseks olid välgumasinad taas raja kõrval olemas.

Soome ühe juhtiva fotoagentuuri juhi Timo Lampineni sõnul on Mäkelä kriitika õigustatud. «Nõustun temaga täielikult: see nurk on pehmelt öeldes veider,» sõnas ta, kuid kaitses seejärel ka fotograafi. «Tema idee oli ilmselt saada hea hüppepilt, andes edasi tõuget. Aga ilmselt saanuks sarnase pildi ka teise nurga alt.»

Märksõnad
Tagasi üles