BLOGI Paide pusis ja võitles, kuid nimekam vastane võttis jõuga oma

Paide Linnameeskonnal oli Belgia kuningliku klubi Brüsseli Anderlechti vastu küll võimalusi, ent pidi UEFA Konverentsiliiga kolmanda ringi avakohtumises tunnistama siiski vastase 2:0 paremust.

A. Le Coq Arenal 7506 pealtvaataja ees peetud kohtumist alustas Paide julgelt. Seitsmendal minutil mattis Järvamaa klubi kuulsad vastased rünnakulaviini alla, mille lõpetas Siim Luts paarilt meetrilt sooritatud pealelöögiga. Paraku suutis vastaste väravavaht Hendrik Van Crombrugge löögi joonelt pareerida.

Seejärel sai kinnitust ilmselt üks enimkasutatud jalgpalliklišee: kui ei löö ise, lüüakse sulle. Anderlecht pääses vasakult äärelt jooksma ning Francis Amuzu antud terava tsenderduse suunas väravasse Lior Refaelov.

Sellega langes ka ülejäänud avapoolaeg Anderlechti kätte. Paide ei olnud küll mängust väljas, kuid suutis vastaste väravale ohtu kujutada vaid korra, kui Bubacarr Tambedou saatis poolaja lõpus varbaga terava löögi van Crombrugge poole.

Ent selleks ajaks oli seis juba 0:2, sest paar momenti varem, 39. minutil, saatis Anderlechti keskväljamaestro Kristian Arnstad vinge sööduga üks ühele ründaja Fabio Silva, kes tõstis palli varbaga üle Mihkel Aksalu. Poolajapausile pidanuks Anderlecht minema 3:0 eduseisus, kuid Panama koondisega MM-finaalturniiril mänginud Michael Murillo lõi palli peaga tühjast väravast mööda.

Teine poolaeg algas Paidele raskelt, kuid meeskond suutis umbes veerand tundi kestnud perioodi ära kannatada. Kas Anderlecht tõmbas seejärel käigu välja või mitte, aga Paide sai aina enam palliga mängida. Eesti klubi spurtis korduvalt ka kiirrünnakutesse, ent lõpplahendused jäid poolikuks ning Anderlechti väravale reaalset ohtu ei kujutatud.

Et ka Anderlecht ei suutnud teisel poolajal nii mõnestki heast võimalusest hoolimata skoori teha, läheb Belgia klubi 11. augustil peetavale korduskohtumisele vastu 2:0 eduseisus. See tähendab, et päris lõplikult pole Paide lootused veel kustunud, ent sellisest seisust välja tulemiseks peab Paide Brüsselis Lotto Parkil tekkivad võimalused sajaprotsendiliselt realiseerima.

Paari Paide vs. Anderlecht võitja pääseb Konverentsiliiga play-off’i. Seal mängitakse alagrupiturniirile saamise nimel kas soomlaste KuPSi või šveitslaste Berni Young Boysiga. Avamängu Soomes võitis 2:0 Young Boys.

Enne mängu

Paide Linnameeskond on oma kolmandal eurohooajal alistanud kaks vastast. Avaringis saadi penaltite toel jagu Tbilisi Dinamost (kodus 1:2, võõrsil 3:2). Teises ringis läks samuti vaja penaltiseeriat, kui Paide alistas Ararat Armenia (kodus 0:0, võõrsil 0:0).

Kui Paide suudab kahe mängu kokkuvõttes Anderlechti alistada, pääsetakse Konverentsiliiga play-off'i. Seal mängitakse alagrupiturniirile saamise nimel kas soomlaste KuPSi või šveitslasete Berni Young Boysiga.