BLOGI ⟩ Võimas! Bruus võitis U20 MMil kuldmedali (4)

Postimees Sport
Copy
Karmen Bruus.
Karmen Bruus. Foto: AP/Scanpix

Colombias toimuvatel U20 vanuseklassi kergejõustiku maailmameistrivõistlustel võitis naiste kõrgushüppes kuldmedali 17-aastane eestlanna Karmen Bruus.

Täiskasvanute MMil seitsmenda koha saanud Bruus valis algkõrguseks 1.75, mille ta ka kohe avakatsel alistas. Esimene eksimus tuli 1.85 meetri peal, kuid eestlanna ületas teisel üritusel kõrguse kindlalt. 

Alates kõrgusest 1.93 võitlesid medalite nimel kolm sportlast: Bruus, Britt Weerman ja Angelina Topic. Weerman alistas kõrguse kohe esimesel katsel, Bruus ja Topic pidid kõrguse ületamiseks ka teist korda hüppama.

Kõrgusel 1.95 olid medalite eest heitlevad naised teinud kõik kaks ebaõnnestunud katset. Topic ning Weerman ajasid lati maha ka oma kolmandal üritusel. Eestlanna oli tolleks hetkeks juba kindlustanud pronksmedali. Kuid viimasel katsel hüppas Bruus 1.95 üle ja võitis sellega U20 MMi kulla.

Eestlanna proovis veel püstitada ka oma isiklikku marki ja U18 vanuseklassi maailmarekordit 1.97, kuid latt tuli kõigil kolmel katsel maha.

Teine võistlustules olnud eestlanna Elisabeth Pihela teenis tulemusega 1.80 kuuenda koha.

Enne finaali:

Kvalifikatsiooninormiks oli 1.85, aga kõik 12 finaalipääsejat selgusid juba 1.80 ületamise järel. Mõlemad eestlannad tegid ühe õnnestunud ürituse 1.76 ja 1.80 peal. Reaalne medalivõimalus on Oregoni MMil seitsmenda koha saanud ja Eesti rekordi 1.96 peale viinud Bruusil. Kui vaadata finaalis osalevate naiste parimaid tulemusi, siis on eestlannaga sama kõrgele hüpanud vaid 17-aastane Angelina Topic. Teine tugev Bruusi konkurent on hollandlanna Brit Weerman, kes on sellel hooajal hüpanud 1.95.

Kõik U20 MMi kõrgushüppe finaali jõudnud naised.
Kõik U20 MMi kõrgushüppe finaali jõudnud naised. Foto: worldathletics.org
Kommentaarid (4)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles