Haaland lõi Premier League’i ukse pauguga lahti

Siim Kaasik
Erling Haaland.
Erling Haaland. Foto: JUSTIN TALLIS/AFP/Scanpix

Tiitlikaitsja Manchester City alustas Inglismaa jalgpalli kõrgliigat võiduga, kui alistas Erling Haalandi väravatest 2:0 West Ham Unitedi.

Oma Premier League’i debüütvärava lõi Haaland 36. minutil penaltist. Mängu 65. minutil saatis Kevin De Bruyne ilusa läbisööduga Haalandi üks-üks olukorda ning norralane lõi oma teise.

Manchesteri Unitedi jaoks algas hooaeg nukralt, sest koduväljakul jäädi 1:2 alla Brightonile. Külalismeeskonna väravate eest hoolitses 30. ja 39. minutil Pascal Gross. Manchester Unitedi auvärav sündis 68. minutil Alexis Mac Allisteri omaväravast.

Manchester Unitedi suurim täht Cristiano Ronaldo alustas kohtumist pingilt, kuid sekkus mängu 53. minutil.

Kolmandas pühapäeval peetud mängus leppisid Leicester City ja Brentford 2:2 viiki. Leicester läks kohtumist Timothy Castagne ja Kiernan Dewsbury-Halli tabamustest juhtima, kuid Ivan Toney ja Josh Dasilva kindlustasid külalismeeskonnale viigi.