Hamilton meenutas elu valusaimat sõitu: minu suurim hirm sai tõeks

Siim Kaasik
, reporter
Copy
Lewis Hamilton õnnitlemas äsja MM-tiitli võitnud Max Verstappenit.
Lewis Hamilton õnnitlemas äsja MM-tiitli võitnud Max Verstappenit. Foto: Eberhard Krieger via www.imago-images.de/Scanpix

Seitsmekordne vormel 1 maailmameister Lewis Hamilton rääkis avameelselt eelmise hooaja finaaletapist, kus ta oli kuni viimase ringingi kaheksandas MM-tiitlis kinni.

Mäletatavasti sai 2021. aasta F1 hooaeg dramaatilise lõpu. Hamilton ja Verstappen läksid viimasele võistlusele võrdselt 369,5 punktiga ning seega oli MM-tiitli saaja arvutamine lihtne: kes ees, see mees. Hamilton möödus parimalt stardikohalt alustanud Verstappenist kohe esimeses kurvis ning võttis juhtohjad kindlalt enda kätte.

Viis ringi enne lõppu toimus aga intsident, mis muutis kõike. Williamsi piloot Nicholas Latifi sõitis rajapiiretesse, tema auto blokeeris rada ning mängu tuli turvaauto. Red Bull otsustas Verstappeni taas boksi kutsuda, tema vormel sai alla pehme rehvisegu. Mercedes aga passis. Hamilton sajatas raadiosides tiimi ja oli püha viha täis: miks tema vormelil rehve ei vahetatud?

Sisuliselt tegelesid mõlemad meeskonnad õnnemänguga ja Red Bull tõmbas pikema kõrre. Mercedes ei kutsunud Hamiltoni boksi, sest vastasel juhul võinuks tema taga sõitnud Verstappen peatuse tegemata jätta ning tõusnuks ise liidriks.

Turvaauto lahkus rajalt täpselt nii, et võidusõidu lõpuni jäi üks ring. Et võistluste juht Michale Masi lubas Hamiltoni ja Verstappeni vahel olnud ringiga maha jäänud autodel ring tagasi võtta, tähendas, et Verstappen sai kordusstarti alustada värskete rehvidega täpselt Hamiltoni tagant. Hollandlane kasutas ilmselge eelise ära, möödus Hamiltonist ja tuli maailmameistriks.

«Minu suurim hirm sai tõeks. Ma ei osanud arvata, et nad niimoodi mulle ära teevad,» rääkis Hamilton intervjuus Vanity Fairile.

Järgnenud nädalatel hoidis Mercedese piloot omaette. «Mõtlesin tõsiselt, kas jätkan üldse võistlemist,» sõnas ta.

«Mul on oma tundeid väga raske sõnadesse panna. Mäletan, et istusin autos ja ei suutnud seda uskuda. Taipasin, et pean turvavöö lahti laskma ja autost väljuma. Pidin selleks jõudu leidma, aga mul polnud seda kuskilt võtta. Mul ei ole pikka aega elus nii rasket momenti olnud,» tõdes Hamilton.

Sel hooajal Hamilton MM-tiitlile ei sõida, sest Mercedes pole suutnud Red Bulli ja Ferrariga sammu pidada. Üheksa etappi enne hooaja lõppu on Hamilton 146 punktiga kuuendal kohal. Liider Verstappenil on punkte 258.

Tagasi üles