R, 7.10.2022

Paraolümpiakomitee ja FC Flora korraldavad Lillekülas ühise spordipäeva

Postimees Sport
Paraolümpiakomitee ja FC Flora korraldavad Lillekülas ühise spordipäeva
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Istevõrkpalli mäng eelmise aasta Tokyo paraolümpial.
Istevõrkpalli mäng eelmise aasta Tokyo paraolümpial. Foto: Thomas Lovelock for OIS via AP/Scanpix

Eesti Paralümpiakomitee ja jalgpalliklubi FC Flora korraldavad 20. augustil Lillekülas suure paraspordipäeva «Sport ühendab!».

Paraspordipäev algab kell 16 A. Le Coq Arena idatribüüni esisel väljakul paikneval festivalialal. Kell 19 algab staadionil jalgpalli meistriliiga kohtumine FC Flora ja Pärnu Vapruse vahel.

Paraspordipäeval tutvustavad erinevad spordiklubid, organisatsioonid ja entusiastid paraspordialasid, mida on Eestis võimalik harrastada. Huvilistel on võimalik teha lähemat tutvust istevõrkpalli, ratastoolikorvpalli, parakergejõustiku, parajalgrattasõidu, ratastoolikurlingu, paraujumise, elektriratastooli saalihoki, parasulgpalli, parajõutõstmise, parapurjetamise ja teiste aladega.

Esineb ansambel Wiiralt. FC Flora korraldab huvilistele ekskursiooni A. Le Coq Arenale, kus on ühtlasi avatud näitus Eesti sportlaste esinemisest paraolümpiamängudel ja kurtide olümpiamängudel. Näitusest on võimalik osa saada ka nägemispuudega inimesel.

Paraspordipäeval osalevad Eesti tuntumad parasportlased Matz Topkin, Susannah Kaul, Tanel Visnap, Egert Jõesaar ja teised, kes räägivad oma sporditeest, innustuse ja motivatsiooni leidmisest ning raskuste ületamisest teekonnal silmapaistvate tulemuste poole.

Paraspordipäeva abil soovivad korraldajad tutvustada laiemalt erinevaid paraspordi võimalusi ning ühendada erinevaid spordikogukondi. «Kaasates ja tehes koostöös erinevate organisatsioonidega uusi algatusi ning projekte, toome spordi inimestele lähemale. Loome võimaluse kuuluda meie klubiperre, olla alati oodatud ning oluline,» ütles FC Flora president Pelle Pohlak pressiteate vahendusel.

«Oled sa harrastaja, profisportlane või pealtvaataja – sport ühendab meid kõiki. 20. augustil on kõigil võimalus tutvuda erinevate paraspordi aladega ning saada uusi kogemusi. Kohtume staadionil!»

Eesti Paralümpiakomitee liikumisharrastuse juht Kaia Kollo: «Paraspordipäeval tahame näidata, et sporti peaks saama teha igaüks. Mulle väga meeldib mõte, et igas kehas on energia ja seda on võimalik panna kuidagi tööle. Sageli ei mõeldagi sellele imelisele võimalusele liikuda enne, kui me seda enam tavapäraselt teha ei saa. Ja kui me siis näeme või kohtame inimesi, kes vaatamata erinevatele takistustele siiski harrastavad aktiivset eluviisi ja rõõmuga spordivad, siis on see suureks eeskujuks ja motivatsiooniallikaks.

Meie soov on hägustada piire, murda müüte ning näidata, et sport ühendab ja koos on võimalik sportida. Vahel tuleb vaid olla leidlik. Ootame kõiki inimesi, suuri ja väikeseid uurima erinevate paraspordialade kohta ning neid ka ise proovima. Lisaks on mul hea meel, et paraspordipäeva mõte ja initsiatiiv tuli just meie enda liikmelt. See näitab, et inimesed teevad oma asja südamega.»

Märksõnad
Tagasi üles