PARC FERMÉ Millised on Ott Tänaku parimad võidud WRC-sarjas?

Postimees Sport
Copy
Ott Tänak ja Martin Järveoja.
Ott Tänak ja Martin Järveoja. Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Postimehe rallisaade «Parc fermé» võttis pärast Ott Tänaku ja Martin Järveoja Soome MM-ralli triumfi luubi alla Eesti parima rallipaari meeldejäävamad võidud WRC-sarjas.

Tänak ja Järveoja on alates 2017. aastast võitnud MM-sarjas 16 rallit. Kuigi eelmisel nädalal Soomes tulnud võit kuulub ühe eredama hulka, siis keskendusid «Parc fermé» tegijad Henry Lääne, Christopher Krutto ja Karl Mihkel Eller eelmisele 15 triumfile ja panid need pingeritta.

Nimekirjast ei puudunud 2017. aastal teenitud esimene võit Sardiiniast ning ka 2020. aastal kodumaal saadud esikoht. Saates oldi aga ühel nõul, et Tänaku meeldejäävamad võidud on seni tulnud Toyota roolis.

Lisaks arutleti Toyota tiimiliikmete suust tulnud jutule, nagu oleks Tänak ja Hyundai neid ninapidi vedanud, sest i20 Rally1-auto polnudki nii halb, kui nad meediale teatasid. Kas Julien Moncet'st peaks saama Hyundai täieõiguslik tiimipealik ning mis on lahti Oliver Solbergiga, kelle Soome ralli kestis vaid napid minutid ning lõppes karmi avariiga?

Tagasi üles