MMil säranud Eesti esipaar läheb EMile medalimõtetega

Karl Juhkami
, reporter
Copy
Mart Tiisaar (vasakul) ja Kusti Nõlvak on tänavu juba kahel MK-etapil poolfinaali jõudnud. Sarnase sihiga minnakse ka EMile.
Mart Tiisaar (vasakul) ja Kusti Nõlvak on tänavu juba kahel MK-etapil poolfinaali jõudnud. Sarnase sihiga minnakse ka EMile. Foto: Beach Pro Tour Jurmala

Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare puhul näib vanasõna «meest sõnast, härga sarvist» kehtivat. Juunis toimunud rannavõrkpalli MMi eel sõnas duo, et läheb elu esimeselt MMilt jahtima kohta esikaheksas. See ka tuli! Sellest tulenevalt otsustasime jätta järgmisel nädalal algava EMi eel kristallkuuli kõrvale ja küsida meestelt otse: mis koht nüüd tuleb?

«Ega EMi tase palju nõrgem just pole kui MMil,» alustas 206 cm pikkune Tiisaar justkui kergelt pareerivalt vastamist, misjärel hüppas otse asja juurde, «aga kui EMist rääkida, siis paneks seekord endale medalisihi. Eks ikka tasub võtta endale kõrgeim eesmärk. Ega ta selles mõttes ilmselge eesmärk pole ja kindlasti ka mitte lihtne, aga pole ka mõtet madalamat eesmärki endale seada.»

Välja öeldud poodiumisiht pole aga laest võetud. Kui vaadata otsa Rooma MMi tulemustele, jõudis seal kaheksa parema sekka neli Brasiilia paari, ameeriklaste duo ja kolm Euroopa tandemit: rannavolle viimaste aastate valitsejad norralased Anders Mol–Christian Sørum said kaela kuldmedali, Tiisaar–Nõlvaku ja hollandlaste Alexander Brouwer–Robert Meeuwseni teekond lõppes veerandfinaalis.

Tagasi üles