R, 30.09.2022

Kõrgseltskonda naasev Võru palkas järjekordse ameeriklase

Postimees Sport
Kõrgseltskonda naasev Võru palkas järjekordse ameeriklase
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vasakult: Sten Maask, Garret Zolg ja Maksim Sevtšenko.
Vasakult: Sten Maask, Garret Zolg ja Maksim Sevtšenko. Foto: Võru VK

Algaval hooajal Balti liigaga liituv Võru Võrkpalliklubi Barrus teatas kolmapäeval, et nendega on liitunud sidemängijad ameeriklane Garret Zolg ning eestlased Maksim Sevtšenko ja Sten Maask.

Zolg on juba teine jänki, kes Võruga on käed löönud, kui varasemalt liitus meeskonnaga nurgaründaja Matt Slivinski. Paari nädala pärast 23. sünnipäeva tähistav Zolg on sündinud Californias, kuid esindas Chicago Loyola ülikooli. Möödunud hooajal oli ta oma (ülikooli)meeskonna parim nii kaitsepallide mängimises (188) kui ka ässade arvestuses (35). Tegemist on 190-sentimeetrise mängija jaoks esimese välishooajaga.

Kui Zolg oli eestlastele tundmatu, siis järgmist kahte teavad nii mõnedki võrkpallisõbrad. Maksim Sevtšenko (26a, 189cm) mängis eelmisel volleaastal Eesti Maaülikooli ridades esiliigas, kuid temal on olemas ka meistriliigakogemus, kui kahel hooajal kandis Tartu Bigbanki särki.

Kolmas sidemängija on kohalik mees Sten Maask (30a, 181cm), kellel samuti on olemas meistriliiga kogemus, kui esindas pikki aastaid tagasi just Võru meeskonda. Võru Spordikoolis treenerina tegutsev Maask jätkab küll Võru duubelmeeskonna eest mängimist esililiigas, kuid vajadusel tuleb esindustiimile appi.

Oma mõtteid jagas uute meeste kohta ka Võru klubi peatreener Oliver Lüütsepp: «Soovisime palgata heal tasemel Eesti sidemängijat, kuid meie katsed ebaõnnestusid. Pöörasime pilgud välismaa poole ja erinevate variantide hulgast sai Garreti puhul määravaks ohtlik vasak käsi ja hüppelt serv.

Lisaks oli meil võistkonnas veel üks ameeriklane. Kahekesi on neil kodusem esimest hooaega Euroopas veeta. Maks ja Sten on esiliigas karastunud mängumehed, kel mõlemal ka varasem meistriliiga kogemus.»

Märksõnad
Tagasi üles