K, 8.02.2023

Heas hoos Kanepi pidi maailma kaheksandale reketile alla vanduma

Kristofer Seema
, Suvereporter
Heas hoos Kanepi pidi maailma kaheksandale reketile alla vanduma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Kaia Kanepi (WTA 31.) jäi Toronto WTA 1000 tenniseturniiri teises ringis alla Garbine Muguruzale (WTA 8.) 4:6, 4:6.

Kanepi kaotas avasetis kohe oma esimese servigeimi. Eestlannal oli võimalus kohe tagasi murda, kuid tal ei õnnestunud ära kasutada ühtegi neljast murdepallist. Kanepi oli seisul 1:3 uuesti šanss murded võrdsustada, aga hispaanlane suutis rasketel hetkedel pea külmana hoida.

Eesti naiste teine reket murdis lõpuks tagasi seisul 2:4. Pärast seda hoidsid mõlemad naised suhteliselt kindlalt oma servi. Järgmine murre tuli Kanepi poolt vaadatuna seisul 4:5, kui hispaanlanna kasutas jälle ära oma esimese võimaluse ja võitis esimese seti 6:4.

Teine sett algas Kanepi jaoks suurepäraselt. Avageimis murdis ta kohe hispaanlanna servi. Eestlanna hoidis kuni seisuni 3:2 40:15 seti ohjasid enda käes, kuid kaotas siis kolm punkti järjest ja lasi Muguruza teise setti tagasi.

37-aastase eestlanna järgmine murdevõimalus tuli seisul 4:4, kui ta pääses maailma kaheksanda reketi servigeimis 40:15 ette. Muguruza päästis mõlemad murdepallid ja võitis ka järgmise geimi ning kogu mängu 6:4, 6:4.

Kui vaadata tervet kohtumist, siis oli maailma kaheksas reket oluliselt parem oma murdevõimaluste realiseerimises. Hispaanlanna võitis kõik neli murdepalli. Kanepi suutis realiseerida vaid 12 võimalusest kaks.

Muguruza läheb järgmises ringis vastamisi Belinda Benciciga (WTA 12.), kes alistas teises ringis 23-kordse suure slämmi võitja Serena Williamsi.

Kanepi peaks järgmisena võistlustules olema järgmisel nädalal Cincinnati WTA 1000 tenniseturniiril.

Märksõnad
Tagasi üles