Real parandas Helsingis Tallinnas tehtud eksimuse

Kristofer Seema
, Suvereporter
Real Madrid UEFA superkarika võitu tähistamas.
Real Madrid UEFA superkarika võitu tähistamas. Foto: IMAGO/Sports Press Photo/Scanpix

Helsingi olümpiastaadionil toimunud UEFA Superkarika finaali võitis valitsev Meistrite liiga võitja Madridi Real, kes alistas 2:0 Euroopa liiga tšempioni Frankfurti Eintrachti.

Kohtumise avavärava tõi nurgalöök 37. minutil, kus Karim Benzema võitis õhuvõitluse ja pall lendas posti kõrvale, kus Casemiro suunas selle peaga edasi David Alabale, kes lõi tühja väravasse. 65. minutil lõi Madridi meeskond ka teise värava. Vinicius leidis hea sööduga karistusalast Benzema, kes palli Eintrachti väravahi Kevin Trappi selja taha lõi.

Real võitis UEFA Superkarika viiendat korda. Eelmised tiitlid pärinevad aastatest 2002, 2014, 2016 ja 2017. Superkarika arvestuses jagab Real nüüd esikohta FC Barcelona ja AC Milaniga.

Ühtlasi paikas Real meie põhjanaabrite juures neli aastat tagasi Soome lahe lõunakaldal tehtud vea. Mäletatavasti toimus 2018. aasta UEFA Superkarikas just Tallinnas ning toona tuli Hispaania kuninglikul klubil tunnistada lisaajal linnarivaal Madridi Atletico 4:2 paremust.