Karol Metsa koduklubi kindlustas koha eurosarja alagrupiturniiril, lootust seda korrata on ka Tammel ja Sinjavskil

Christopher Krutto
Zürichi mängijad edasipääsu tähistamas.
Zürichi mängijad edasipääsu tähistamas. Foto: ENNIO LEANZA/EPA/Scanpix

Eesti jalgpallikoondislased Karol Mets, Joonas Tamm ja Vlasi Sinjavski võivad sügisel mõlemad mängida oma koduklubidega eurosarja alagrupiturniiril. Esimene neist on juba selle koha ka kindlustanud.

Metsa tööandja Zürich alistas Euroopa liiga kolmanda eelringi korduskohtumises 3:0 Põhja-Iirimaa tiimi Linfieldi. Kahe mängu kokkuvõttes jäädi peale 5:0. Mets pääses väljakule vaid avakohtumises.

Euroopa liiga play-off'is kohtub Zürich Šotimaa meeskonna Heart of Midlothianiga. Võitja pääseb Euroopa liiga, kaotaja Konverentsiliiga alagrupiturniirile.

Vlasi Sinjavski tööandja FC Slovacko tegi neljapäeva õhtul 1:1 viigi Istanbuli Fenerbachega. Kahe mängu kokkuvõttes jäi Türgi klubi peale 4:1. Korduskohtumises pääses Sinjavski väljakule 84. minutil.

Slovacko kohtub Konverentsiliiga play-off'is Rootsi tippklubi Stockholmi AIKiga.

Konverentsiliiga kolmandas eelringis aitas Joonas Tamm oma koduklubi FCSB korduskohtumises Slovakkia klubi DAC 1904 vastu 1:0 võiduni. Kahe mängu kokkuvõttes jäi FCSB peale 2:0, kusjuures avamängus lõi värava just Tamm. Korduskohtumises mängis eestlane 90 minutit.

Konverentsiliiga play-off'is minnakse nüüd vastamisi Norra meeskonna Stavangeri Vikingiga, kes jäi kahe mängu kokkuvõttes 5:2 peale Frank Liivaku koduklubi Sligo Roversi vastu.

Kusjuures korduskohtumise võitis Rovers koduväljakul 1:0. Liivak teenis tolles kohtumises ka penalti ja läks seda ise lööma, kuid ei realiseerinud seda.