Eesti võrkpallikoondis oli suve viimases kodumängus võidukas

Postimees Sport
Copy
Eesti võrkpallikoondis kohtumas Fääri saartega Kalevi spordihallis.
Eesti võrkpallikoondis kohtumas Fääri saartega Kalevi spordihallis. Foto: Eero Vabamägi/Postimees

Täna pidas Kalevi spordihallis oma suve viimase kodumängu Eesti rahvusmeeskond, saades Euroopa meistrivõistluste valiksarja kohtumises Fääri saartest jagu tulemusega 3:0 (25:12, 25:16, 25:15).

Eesti meeskonna edukaim oli 13 punktiga (+7) Timo Tammemaa, Stefan Kaibald lisas 10 punkti (+8) ja Alex Saaremaa ning Mart Naaber kumbki 7 silma. Fääride edukaim oli 9 punktiga (+0) Mattias Nolsoe Isaksen.

Eesti vastuvõtt oli 47%, rünnak 64%, blokist saadi 8 ja servilt 9 punkti (eksiti 13 pallingul). Fääride vastuvõtt oli 25%, rünnak 42%, blokipunkte kogunes 1 ja servijoone tagant teeniti samuti 1 punkt.

Eesti meeskonna peatreener Fabio Soli ütles pärast mängu, et kuigi tulemuseks oli kindel 3:0 võit, siis ülemäära rahul ta tänase esitusega pole.

«Meil olid kindlad asjad kokku lepitud, näiteks piiri kinni panemine jms, aga eksisime neis siiski liiga tihti. Ma tahtsin, et sellise vastase vastu ollakse samuti maksimaalselt keskendunud ja ei tehtaks mingeid järeleandmisi, aga päris nii ei läinud,» sõnas peatreener.

«Olen seetõttu rahulolematu, et meid ootab ees väga tähtis mäng Belgiaga ja seal on vaja minna platsile tapjainstinktiga, mitte rahulolevana.»

Eestil on nüüd alagrupis kaks võitu ja üks kaotus ning 7 punktiga ollakse esimesed. Belgial on teisena 5 punkti ja kaks võitu, ent nemad pole kaotuanud ühtegi mängu.

Mängu käik:

Mängu algus oli tasavägine, tablool olid 5:5, 6:6, 7:7, 8:8 viigiseisud, misjärel läksid külalised 9:8 juhtima ja Fabio Soli võttis mõtlemisaja. Eesti suutis geimi keskpaigaks Mart Naabri rünnaku järel kätte võidelda 16:10 edu, mida enam ei loovutatud. Geim Eestile 25:12.

Teist geimi alustas Eesti meeskond paremini, minnes Kollo pommlöögi järel ette 7:1. Ohtlikuks vastased selles vaatuses ei saanud, Kaibaldi äss tegi seisuks 16:8 ja geim kuulus Eestile tulemusega 25:16. Selles vaatuses said mänguaega ka Albert Hurt, Karli Allik ja Markkus Keel.

Kolmas vaatus kulges samuti Eesti kindlal dikteerimisel, Saaremaa serviäss käristas vahe 10:2-le ning edasi liiguti vääramatult mänguvõidu suunas. Viimase geimi võitis Eesti 25:15 ning kogu kohtumise seega 3:0.

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Timo Tammemaa, Stefan Kaibald, Kristo Kollo, Mart Naaber, Alex Saaremaa, libero Silver Maar.

Viimase alagrupimängu peab Eesti koondis 17. augustil võõrsil Belgiaga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles