L, 10.12.2022

BLOGI JA GALERII ⟩ Müncheni EMi 5. päev: Alekna napsas Kanteri õpilase eest kulla endale, Warholm võttis võimsa võidu

Karl Juhkami
, München
Müncheni EMi 5. päev: Alekna napsas Kanteri õpilase eest kulla endale, Warholm võttis võimsa võidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Müncheni EMi viiendal päeval jagati välja kaheksa medalikomplekti ning mõtteliselt tuli üks asutasu ka Eestisse, kui meeste kettaheites teenis hõbeda Gerd Kanteri õpilane Kristjan Ceh. 

Hommikuses programmis sai kaasa elada ka kõrgushüppajale Karmen Bruusile, kes piirdus paraku 1.83-ga ega jõudnud pühapäevasesse finaali.   

Tänavu oma tippmarki koguni 16 sentimeetri võrra parandanud ning Eesti rekordi 1.96 peale viinud 17-aastane tartlanna piirdus EMi kvalifikatsioonis 1.83-ga, mis paraku lõppvõistlusele ei viinud.

Selleks pidanuks ületama vähemalt neli sentimeetrit rohkem. Või isegi enam, sest kohtunikud lõid kvalifikatsioonivõistluse 1.87 peal lukku, kuna sellest oli üle läinud ainult kuraditosin naist. Ühesõnaga, tehti erand ja finaali lasti tavapärasest üks atleet rohkem.

«Hoojooks oli üsna ebastabiilne ja midagi kuidagi ei klappinud,» oli Bruusi esimene kommentaar pärast võistlust. «Kindlasti võinuks 1.87 üle tulla, kuid ei teagi praegu täpselt, mis valesti läks. Juhtus lihtsalt nii, et ei suutnud oma ära teha.»

Liiga löödud vastne U20 vanuseklassi maailmameister siiski polnud. «Eks ma ikka olen pettunud, aga selliseid tagasilööke tuleb ette ja sellega peab arvestama. Oleks võinud paremini minna, aga kui läks nii, siis läks nii. Võistlusti tuleb veel palju ja see oli lihtsalt üks paljudest.»

Enne võistluspäeva:

Viimase eestlasena astub täna Müncheni EMil võistlustulle kõrgushüppaja Karmen Bruus. Kui tartlanna teeb seda aga edukalt, siis avaneb tal võimalus ka pühapäeval ennast 1972. aasta olümpiaks ehitatud staadionil ennast proovile panna.

Kuigi Bruusi ootab lühikese aja jooksul ees koguni neljas tiitlivõistlust, kinnitas ta Vana Maailma tšempionaadi eel, et on võistluseks valmis. Seda nii vaimselt kui ka füüsiliselt. «Jalad on puhanud ja pea samuti värske,» kostis ta Eesti rekordi tänavu 1.96 peale viinud neiu ning kinnitas, et hüppevorm pole treeningute põhjal vahepeal halvemaks läinud.

EM-finaali pääsemiseks tuleks ületada kas 1.94 või olla kvalifikatsioonis 12 parema seas. Ülesanne, miks peaks olema äsjasele U20 maailmameistrile ning Oregoni täiskasvanute MMi seitsmendale naisele jõukohane. 

Arvestades, et Bruusi nime võib leida ka tänavuse Euroopa edetabeli kuuendalt realt, on temaga seotud ootused EMi eel pehmelt öeldes kõrgele kruvitud. Tartu Jaan Poska gümnaasiumi õpilane sellest ennast aga häirida ei lase.  

«Tänavune hooaeg on mul juba väga hästi läinud, aga annan kindlasti siin võistlusel endast parima ja jätan kõik platsile maha,» sõnas ta.

Märksõnad
Tagasi üles