Jarmo Jagomägi
, Reporter
Levadia pööras Kuressaares 0:2 kaotusseisu 3:2 võiduks.
Levadia pööras Kuressaares 0:2 kaotusseisu 3:2 võiduks. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti jalgpalli meistrivõistlustel peeti pühapäeval kaks mängu, kus esikolmiku meeskonnad Nõmme Kalju ja FCI Levadia pidid nägema kõvasti vaeva.

Esimeses lahingus oli Kaljul isegi veidi õnne, et koduplatsil Tartu Tammeka vastu viigipunkt kätte saadi. Külalised juhtisid matši alates 38. minuti Kevin Mätase tabamusest. 1:1 värava lõi Kaspar Paur alles 87. minutil, pall lendas võrku läbi kahe vastase rikošeti.

Kolmveerand tundi hiljem alanud lahingus šokeeris FC Kuressaare koduplatsil avapoolajal Levadiat. 33. minutiks olid võõrustajad Sander Lahti ja Otto-Robert Lipu väravatest 2:0 ees.

Sageli suurematelt punkte röövivad saarlased aga sel korral lõpuni vastu ei pidanud. Levadia andis teise poolaja hakul turmtuld ning teenis väga raskest seisust Zakaria Beglarišvili kahest (54. ja 64. minut) ja Brent Lepistu (58.) tabamusest 3:2 võidu.

Kaotatud kahe punktiga andis tabelis kolmandat kohta hoidev Kalju taas veidi lootust Paide Linnameeskonnale. Tõsi, viimased jäävad ühe vähem peetud matši juures endiselt maha seitse silmaga.

Teisel positsioonil olev Levadia jätkab FC Flora survestamist. Kaht esimest lahutab kolm punkti.