Tänaku aus avaldus: praegune Hyundai tiimijuht ei sobi ametisse (2)

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Hyundai tiimipealiku kohustusi täidab eelmise aasta lõpust Julien Moncet.
Hyundai tiimipealiku kohustusi täidab eelmise aasta lõpust Julien Moncet. Foto: Vincent Thuillier/Hyundai Motorsport / Vincent Thuillier

Vaatamata paranenud tulemustele pole Hyundai autoralli tiimis asjad korras. Belgia etapi võidu järel tunnistas Ott Tänak ausalt, et praegu võistkonna juhi tööd tegev Julien Moncet ei sobi ametisse. 

Hyundai – täpsemalt Tänak – teenis Belgias hooaja kolmanda etapivõidu. Ralliportaal DirtFish pöördus eestlase poole viitega, nagu oleks viimane aeg Moncet ka alaliselt tiimipealikuks nimetada. Oodatud vastust nad sealt aga ei saanud.

«Ei,» märkis Tänak, «Moncet pole see mees. Ta teeb suurepärast tööd mootoritega, on alati teinud, Hyundail on hea mootor, aga minu arvates peakski ta selle juurde jääma.»

Ta jätkas: «Aga ülejäänu? Juhtkonna ülesanne on välja nuputada, kuidas saaksime jätkata. Nagu näete, siis autos peitub tohutu potentsiaal. Selle disainimisega on hästi õnnestutud, nüüd oleks kokkupanekul vaja teha veel üks korralik pingutus.»

Moncet, kes rügab praegugi Hyundais kahel positsioonil, määrati tiimipealikuks pärast Andrea Adamo ootamatut lahkumist mullu detsembris. Prantslane on ise öelnud, et sooviks ka ametlikult täiskohaga juhi tööd teha, ent siiani pole see õnnestunud.

«Võistkond vajab stabiilsust. Olgu juht siis mina või keegi teine,» ütles Moncet. «Otsus tuleb ära teha. Monte Carlost on möödas juba pikk aeg, ent endiselt pole rallide eel selge, kes järgmisel etapil vastutab.»

Ralliajakirjanik Colin Clark uuris Tänakult, et kui Moncet pole õige mees, siis kes on?

«Mina olen lihtsalt sõitja...» keerutas 2019. aasta maailmameister ning viskas siis nalja. «See oled sina!»

Tagasi üles