Belgia ralli teise koha mees esitas kohtunikele kaebuse, et ise võitjaks tõusta

Kristofer Seema
, Suvereporter
Andreas Mikkelsen.
Andreas Mikkelsen. Foto: Tartu PM/Scanpix Baltics

Belgia rallil Rally2-klassis teise koha teeninud Andreas Mikkelsen esitas võitja Stephane Lefebvre kohta pärast etappi kaebuse.

Mikkelseni arvates lõikas Lefebvre Wijtschate katse mõlemal läbimisel ühte paremkurvi nii, et kõik masina neli ratast olid teelt väljas, vahendab ralliportaal DirtFish.

Pärast videomaterjali analüüsimist nõustusid kohtunikud norraka kaebusega, ning määrasid ralli võitjale Lefebvre'ile 15-sekundilise karistuse.

Citroëni Rally2-masinaga Belgia teedel võidu kindlustanud Lefebvre'i edu oli Mikkelseni ees aga 18,1 sekundit, seega jäi ta pärast karistust siiski 3,1 sekundiga norraka ette.

Mikkelsen sai 2014. aasta Poola rallil täpselt sama reegli rikkumise eest karistada. Toona Volkswageni WRC-autoga sõitnud piloot sai karistuseks 5000 eurot trahvi.